Zkrácené rukávy

Vrstvení napomáhají různé, často netradiční délky rukávů. Letos frčí propínací svetry, ze kterých vám budou záměrně vykukovat manžety košil, prodloužené rukávy bavlněných roláků nebo třeba volánové rukávy volnějších tunik a topů. Když si rukávy, které končí v půlce předloktí, ležérně vyhrnete až po lokty, dáte vzniknout uvolněnému outfitu, který nebude mít chybu. Takhle upravený propínací svetr můžete obléknout i přes pouzdrové šaty nebo třeba k volným šatům over size střihu, které končí těsně u kotníků.

Pruhy a bloky

Retro kousky, které nám na širokých jehlicích pletly prababičky, slaví velkolepý návrat. Nosí se různě široké vyplétané pruhy, ale i čtverce a kosočtverce v kontrastních barvách nebo naopak tón v tónu, ale opticky oddělené copánky nebo jiným plastickým vzorem. Takový dobový svetr noste klidně k roztrhaným džínám nebo teplákovým kalhotám, důležité je vybrat si ty správné moderní a stylové doplňky, které retro vizáž trochu vyšperkují.

Výrazné knoflíky, háčky a spony

Zapínání hraje důležitou roli. Kontrastní a pokud možno co největší knoflíky bodují, ale nosí se i svetry s háčky ukrytými zevnitř nebo sponami, které můžete libovolně kombinovat. Do módy se vrací také dřevěné brože, stuhy a zkrácené zipy.

Naducané rukávy a podkasání do rantlu

Čím nabíranější rukávy, tím lepší! Schovají kdeco a přitom vypadají fakt efektně. Oblíbené jsou i volnější svetry do pasu, které jsou podkasané a tím pádem zamaskují břicho, přitom jejich široký rantl ubere pár centimetrů na bocích. Pleteniny obecně vám hrají do karet, neboť jsou pružné a dá se s nimi skvěle pracovat.