Sportovní kabáty naducané peřím nebo stejně teplé, ale s modernějším dutým vláknem, se nosí hlavně v třeskuté zimě na horách, ale tvůrci myslí i na městské paničky. Nespornou výhodou prošívaných kabátů je jejich hřejivost, která je rozhodně vyšší než u tenkých bavlněných kabátů. Povrchová úprava zase zajistí to, že odolají větru, dešti a rozhodně neprofouknou. Nejpohodlnější a nejhřejivější nošení si však užijete u prošívaného kabátu, který je plněný pravým peřím.

Pořiďte si zimní sukni

Prošívaný kabát ve městě bude fungovat i se sukní nebo šaty. Letos jsou v kurzu přízové i pletené sukně, splývavé nebo volnějšího střihu. Pokud si takovou sukni obléknete k prošívanému kabátu, nezapomeňte na vysoké kozačky. Bude vám teplo a hlavně budete vypadat perfektně. Pokud je vaším záměrem vytvoření elegantního outfitu vhodného na pracovní jednání, vykašlete se pro jednou na džíny. Kombinace prošívaného kabátu a džínů je skvělá na procházku nebo výlet do přírody, k byznys looku moc nepasuje.

Kombinujte délky

Tohle pravidlo doznalo výrazných změn. Dřív by vykukující sukně zpoza kabátu působila nepatřičně, dneska se kombinování délky v několika vrstvách doporučuje. Sukně nebo šaty, které pod kabát oblékáte, by měly být minimálně stejně dlouhé jako sám kabát, ideálně delší. Díky tomu budete vždy vypadat trendy a elegantně.

Rada stylisty

Stylista Daniel Juříček, přichází se třemi tipy, jak nosit prošívaný kabát ve městě. „Prošívaný kabát je skvělým parťákem biker boots, kdy dáte vzniknout trochu drsnějšímu outfitu ideálnímu pro podzimní počasí. Dalším trendem, který můžete vyzkoušet, je kombinace prošívaného kabátu s koženými kalhotami. Doporučuji ladit oba kousky monochromaticky – výsledný outfit pak bude vypadat nadčasově a uceleně. Skvělé na kombinování s delším prošívaným kabátem jsou také pletené šaty – když je doplníte kozačkami nad kolena, zima vás nedostane.“