Prádlo se na štíhlé a mladé holky nakupuje vždy snadněji než na ženy, které kojily, věkem mají povolená prsa a bříško nebo jejichž postava je od přírody plnější. Jakých chyb se při výběru podprsenky dopouštíte nejčastěji?

Zdroj: Youtube

Nejraději byste si podprsenku ani nevyzkoušela  

Ale do kabinky zkrátka musíte. Na vyzkoušení si k vybrané velikosti podprsenky vezměte ještě dvě nejbližší – větší a menší. V kabince si podprsenku oblékněte a zapněte, nejlépe na první vnější háčky, tedy na nejvolnější obvod. Každý materiál časem nošením a praním povolí a vy budete mít možnost právě pomocí háčků obvod utahovat. Obvod musí být dostatečně pevný, ne volný, podprsenka vás nesmí omezovat v pohybu či při dýchání. Máte-li podprsenku na sobě, v zadní části by neměla jít odtáhnout od těla na vzdálenost větší než na tři prsty a zapínání by mělo být ve stejné výšce jako přední část podprsenky, tedy ani moc vysoko, ani příliš nízko. Pod přední část by se pod kostici měl vejít jen jeden prst.

Související články

Upravte si ramínka a košíčky

Upravte si délku ramínek, ramínka se nesmějí zařezávat nahoře na rameni do pokožky. Pod ramínka byste měla pohodlně nasunout jeden až dva prsty. Pak si stáhněte prsa do košů a rukou objem každého prsu v košíčkách usaďte. Koš s kosticemi by měl pojmout celé prso. Vlevo vpravo, v dekoltu i pod dolním obvodem by nemělo nic vykukovat.

Související články

Chce to trochu pohybu

Pokud vám prádlo dobře sedí, z podprsenky nikde nic „nepřetéká“ a podprsenka netlačí a nestahuje se, vyzkoušejte ji při pohybu. Několikrát poskočte, pokud prsa zůstanou v koších a podprsenka se nikam neposune, je to v pořádku. Pak několikrát vzpažte, nahoru dolů, předkloňte se, jako když si zavazujete boty. I v tom případě by to mělo být pohodlné a podprsenka by měla zůstat na stejném místě na těle a prsa v ní! Na závěr si na podprsenku oblékněte přiléhavé triko a prozkoumejte svoji siluetu. Pokud budete se sebou spokojena a nikde se vám nebudou rýsovat faldy, vybrala jste správně.

Pro krásný dekolt

Dobrý střih a vhodná fazóna vám zformují svůdný dekolt. Malá prsa nepotřebují oporu, ale velká prsa musíte obléknout velmi sofistikovaně. Podprsenky bývají nevyztužené i tence vyztužené, s kosticemi i bez, formovací, zmenšovací, push-up, otevřené balkonetky, bandeau, uzavřené fazóny pro fixaci velkých prsou i polovyztužené. A každý z těchto modelů dokáže vytvořit i z povadlých prsou svůdný dekolt a opticky zeštíhlit postavu, jen si musíte dobře vybrat.

Zdroj: www.vlasta.cz