V tomto článku se zaměříme na barevné tóny, které alespoň trochu „lízla“ růžová. Že se na tenhle barevný základ necítíte, protože vám „cet“ už bylo? To by byla věčná škoda, romantické a opravdu mladistvé tóny, byť použité v omezené míře, dokážou rozzářit celý outfit a samozřejmě i tvář. Předsudek, že pudrovou, meruňkovou, růžovou a fuchsiovou mohou oblékat jen „týnky“, je dávno přežitý.

Malý test

Schválně, zkuste si přiložit ke tváři růžově tónovaný hedvábný šátek… Co vidíte? Nejspíš to, že vám barva vehnala nach do tváře, a když si dáte trochu práce s vyladěním make-upu, ať už pomocí podkladové báze a tvářenky, nebo jen jemného lesku na rty, výsledek vás může mile překvapit.

Vyšperkujte účes

Abyste se necítila jako diblík, pokud tedy nemáte k nachovým tónům vřelý vztah odjakživa, začněte s letními doplňky. Mezi ně patří právě zmiňovaný šátek ležérně uvázaný kolem krku nebo tenký dekorativní šál přehozený přes ramena. Podobně zafunguje i šátek uvázaný ve vlasech, retro účesy slaví návrat. Pokud máte dlouhé vlasy, stačí si vyčesat ohon a šáteček uvázat přes gumičky a dlouhé cípy nechat splývat na krk, kratší střih zefektivníte šátkem uvázaným jako čelenka. Jaro k experimentům s vlasovými ozdobami vybízí.

Na nohy a do ruky

Boty a kabelka, dva doplňky, na kterých opravdu záleží. Není nutné sladit barvu, kontrasty naopak přitahují pozornost, stejně tak ladění tón v tónu. Jde spíše obecně o jednotný styl, i když tohle módní pravidlo popírají tolik oblíbené bílé tenisky. Ty můžete úplně v klidu zkombinovat s lesklým růžovým psaníčkem nebo messengerem s fuchsiovým uchem ozdobeným třeba flitry, fantazii se meze nekladou. Barevné boty a kabelky jaru sluší a dokážou okořenit jinak jednoduché, nevýrazné oblečení.

Vytáhněte ze skříně trumfy

Až odhodíte poslední zimní svršky a budete se chtít s prvními slunečními paprsky trochu odvázat, nejdříve prozkoumejte skříň. Je klidně možné, že narazíte na nějaký barevný hadřík, který už pár sezón unikal vaší pozornosti a teď by se mohl hodit. Starorůžová blůza, růžové tričko s nápisem, barevná vyšisovaná džíska nebo pastelové sako by mělo dostat prostor. A když nic barevného nenajdete, mrkněte na internet. Tam se to barevným oblečením jen hemží. Jestliže si nejste jistá, začněte právě nějakým vybarveným doplňkem a v případě úspěchu doobjednejte oblečení. Možná zjistíte, že jste si barvy zbytečně odpírala a letos už konečně přišel jejich čas.