Mazaně

Dekolt patří mezi části těla, kterým se říká sluneční terasy. Paprsky se do nich v létě opírají naplno.

Kromě okamžité nepohody z nadměrného slunění a spálení se pod kůží sčítají následky působení oxidantů. Ty poškozují kožní buňky a urychlují stárnutí, což prozradí vrásky a pigmentové skvrny. Důležitým krokem je proto kvalitní péče na opalování. Pro pobyt venku zvolte SPF minimálně 30. Jak vyřešit problém s tím, že silné přípravky bývají hutnější a pokožka v dekoltu by se tak mohla nepříjemně potit? Pátrejte po gelu, který se rychle vstřebá a nemastí. Nebo vyberte krém pro citlivou pokožku, který mívá odlehčený obsah bez dráždivých nadbytečných složek, například konzervantů.

Pohodu pod střechou ohlídá od rána do večera hydratační krém s dlouhodobým účinkem. Závlaha přináší pocit svěžesti a pohled do výstřihu odhalí hladkou a barevně sjednocenou pokožku. Mimochodem, pravidelné hydratování posiluje také odolnost vůči klimatizaci, která dekolt vysušuje a dráždí. Často se na něm pak objevují červené skvrny, které drží jako přilepené i dlouho poté, co změníte prostředí.

Večerní očistu korunujte pleťovým tonikem. BIO výtažek z růží pokožku zklidní a nastartuje regeneraci. Je účinný také na pigmentové skvrny, zesvětluje je, pokud už se vám vytvořily. Když si tonikem dekolt ošetříte také ráno, posílíte přirozený štít pokožky a vstřebávání následně použitého krému. V průběhu horkého dne výstřih osvěží. Prázdninové noční hýčkání svěřte výživnějšímu krému a naneste ho ideálně hodinu před ulehnutím, aby se nesetřel noční košilí nebo příliš nehřál.

Zkrášlování

Už při přečtení slov maska, sprej, pěna je jasné, že si dekolt užije a odmění se vzhledem, který přitáhne pohledy jako magnet.

Pěna s hojivým výtažkem z arniky má hlavní funkci záchranáře, když se přismahnete. Podrážděné pokožky se nemusíte dotýkat, jen ji pokryjete nadýchaným obláčkem, který chladí. Efekt praskání se těžko popisuje, musíte ho zažít, je to blaho. Klidně pěnu „adoptujte“ pro hýčkání dekoltu na celé prázdniny, zajistíte mu svěžest plus půvab.

Pleťové masky zvládají prázdninový náročný zápřah spolehlivě, zvlášť od chvíle boomu textilních kousků s minimem námahy při nanášení a smývání. My, šetrné dámy, masky po předání aktivních látek tváři ještě překlopíme na krk a dekolt, ale teď se pro ně přimlouvám za vlastní psaníčko. Nezapomeňte, že pokožka dekoltu vzdoruje slunci a klimatizaci, je tenká, bez „podložky“ tuku a celoročně zatížená váhou prsů. Zbytky masky nikdy neotírejte, vmasírujte je špičkami prstů. Do dekoltu ji klidně propašujte na cestu do práce nebo k vaření.

Pokožka ve výstřihu umí dát pořádně najevo, že se něco děje. Když se zapotíte, naruší se ochranná vrstva, směrem ven se vypařuje voda a dovnitř otevírá cesta dráždivým látkám. Suchá pokožka se neleskne a vystoupí na ní síť jemných vrásek. Svědí, takže se škrábeme a podporujeme červenání. Rovnováhu skvěle hlídá pleťový sprej. Ideální je najít mu chladnější místo na uložení.

Tvář, krk a dekolt se v létě opalují do různé intenzity. Barvu sjednotíte pomocí pudrového bronzeru naneseného velkým štětcem. Více vrstev vytvoří tmavší barvu tam, kde je třeba.