Skryto uvnitř

Barva není ani moc tekutá, ani moc tuhá, prostě dokonalá, jenže to trvá krátce. Pak už z tuby nic nevydolujete. Ale co když tam ještě hodně hmoty zbývá? Zhoustla, drží se na stěnách a štětinky už ji nenaberou. Zkuste trik, který barvu rozpustí a pošle ke dnu. Stačí hrnek s horkou vodou a zavřenou řasenku do něj postavit víčkem nahoru. Maximálně na dvě minuty, potom vyndat, osušit a zase postavit, barva steče na dno. Mimochodem, je to ideální poloha, hlavně když si řasy nemalujete každý den. Lázeň platí i na hrudky, které se někdy vytvoří i v nové řasence. Pokud se řasenka během dne z očí drolí, opravdu už vyschla. Zapomeňte na ředění vodou nebo odličovadlem. Větší šanci slibují 2–3 oční kapky.

Nebojte se trochu iniciativně zapracovat na kartáčku. Ohnutím v místě, kde končí štětinky, vytvoříte úhel, díky kterému se lépe dostanete k řasám v koutcích a lépe omalujete spodní řasy. Některé řasenky už dokonce ohnuté jsou či mají kloub. Naopak celoumělohmotné kartáčky samozřejmě neohnete.

Vylepšit se dá také efekt řasenky. Objem vykouzlíte, když do líčení přiberete dětský pudr. Naneste jednu vrstvu barvy a pak řasy štětečkem na stíny nebo vatovou tyčinkou poprašte. Přidejte druhou vrstvu. Je to trochu pracné, ale ohromující a řasy se neslepí do muších nožiček, což by se mohlo stát, když budete nadměrně vrstvit řasenku.

Zdokonalené líčení

Někdy to vypadá jako hloupost, ale praxe ukáže, že stačí i maličkost pro „Páni!“

Vzteky by člověk zaplakal, když si patnáct minut stínuje kouřové líčení a pak si na něj obtiskne řasenku. Dejte si zrcátko do výšky brady, donutí vás to koukat dolů a řasy se od víčka oddálí. Vizážisté někdy použijí jako podklad platební kartu či vizitku. Doma poslouží lžička. Pro líčení horních řas bříškem nahoru a u spodních obráceně, jako když je chcete nabrat. Obzvlášť pro spodní líčení je to super, můžete dát víc barvy, aniž byste řasy nalepily na kůži.

Ačkoliv reklamy slibují, že štětinky kartáčku zachytí každou řasu a omalují ji po celé délce od kořínku ke konečku, ne každý umí pokrýt celou plochu. Ta „zadní“ strana horních řas zůstává bez barvy. Začněte líčení tím, že řasy nalíčíte nejdřív shora, až potom zespodu. Zabírá to hlavně u řidších řas, které se tím zahustí. Chce to trochu cviku, tak poprvé počítejte s časovou rezervou.

Když to s barvou přeženete a řasy se slepí, mějte po ruce náhradní čistý kartáček na řasenku. Dá se sehnat v některých parfumeriích nebo na internetu, ale samozřejmě, když si saponátem umyjete kartáček od vysloužilé řasenky, poslouží taky. Super jsou bodlinky nebo kartáček s řidšími štětinkami ve spirále. Hrudky barvy sčísne i zubní kartáček. To je v kosmetickém světě super pomocník, napíšu vám o něm někdy příště.

Pokud chcete řasenkou stvořit výraznější líčení, použijte ji jako oční linku. Naberte z kartáčku barvu vatovou tyčinkou a naneste na hranici horních řas.

ZDROJ: časopis Vlasta

Související články