Odhalená ramena jsou opravdu sexy a mohou si je dovolit nejen plnoštíhlé ženy, ale také ty, které už mají půlstoletí za sebou. Hlavně s přicházejícím jarem si možná nejedna z vás posteskne, že už to zkrátka není, co to bývalo. A že se asi nehodí ukazovat příliš. Nosit krátké sukně nebo šortky, trička bez rukávů a topy s hlubokým výstřihem.

Ano, jistá míra sebereflexe je namístě, ale nebudete se kvůli tomu halit od hlavy až k patě, že? Je třeba se zamyslet, který kousek těla ještě snese především váš kritický pohled, a můžete si tedy dovolit trochu „větrat“. Právě kůže na ramenou nemá šanci příliš ochabnout, a když dáte sluníčku šanci a zdravě se opálíte, můžete dát ramena směle na odiv.

S ramínky či bez, úspěch je zaručen

Ať už zvolíte variantu plně odhalených ramen s výstřihem do gumičky, paspulky či žabiček, nebo využijete sílu prostřihů přímo v horní části rukávu, pokaždé vznikne velmi atraktivní model hodný obdivu. Slušet vám bude jednoduchá tunika s rovným výstřihem a spadlými rameny nebo top řasený v pase s rukávy po lokty, ale s volným svrchním švem přichyceným jen místy knoflíčkem.

Střídmé volány

Ačkoli vám často radíme, že volány přidávají na objemu a měly by být výsadou štíhlých a vysokých, v tomto případě lze udělat výjimku. Úzké šaty kopírující křivky s jediným jednoduchým volánem v oblasti hrudníku budou vypadat perfektně. Chcete-li si pohrát s volánem kolem výstřihu, vyberte si jednobarevný model ze splývavého materiálu.

Ležérně

Chcete-li být originální a jaksi „nad věcí“, noste trika s větším lodičkovým výstřihem a nechte nedbale spadnout jen jedno ramínko. Nebo si pořiďte top s nastavitelnými tenkými ramínky, která uklidní i ty z vás, které gumičkám ve výstřihu nevěříte. Ramínka zdůrazní linii šíje a v kontrastním barevném provedení nebo třeba atraktivně zdobená dodají i jednoduššímu kousku oblečení patřičný šmrnc. Dalším vychytaným střihem je ten, kdy výstřih plynule přechází v miniaturní rukávky a dá vyniknout vaší šíji.