Řeknete si – není té romantiky na mě trochu moc? Natož v mém věku a s proporcemi, které se tak nějak nechtěně vymkly kontrole? Kdybyste přemýšlela takhle, budete sedět doma ve vytahaných teplácích a manželově černém tričku a jen vzdychat. Kdepak, možná právě předjaří vás „nakopne“, a když trochu obměníte a rozzáříte šatník, třeba nakonec dojde i na čistku duše a těla. Navíc vhodně zvolené potisky, a to se netýká jen květin, můžou oživit váš styl a slušet vám budou stejně jako vaší dceři nebo vnučce. Stačí pár zkušených pohledů do zrcadla a budete mít jasno, v čem vám to sekne a co už je trochu přes čáru.

Vzdušné halenky a tuniky

Květovaná halenka, to je prostě klasika. Drobné kvítky na hedvábí působí něžně, větší květy na dlouhé tunice atraktivně. Abyste nepůsobila nepatřičně, noste takto potištěné spíše kousky jednoduchého, střídmého střihu. Vyvarujte se zbytečných volánků, nabírání, asymetrických střihů a vsaďte na střihovou vyváženost. Bílá nebo pudrová blůzka s drobnými květy zastrčená do tmavé pouzdrové sukně s vysokým pasem bude vhodným outfitem na pracovní schůzku, v kombinaci se světlými riflemi ji můžete vzít kamkoli. Ke květované haleně si oblékněte kalhoty s rovnými nohavicemi nebo jednobarevné legíny.

Rozkvetlá saka a bombery

Velkým jarním hitem jsou květovaná saka a bundičky do pasu. Můžete je nosit přes košilové nebo mikinové šaty, bílé tričko a džíny nebo jako doplněk jednobarevného overalu. Když ke svrchní vrstvě doladíte boty a kabelku, nešlápnete vedle. Abyste působila elegantně, volte raději projmutý a delší střih saka, pod kratší bomber nezapomeňte obléknout klasickou bílou košili, tričko pod zadek nebo delší přízový svetr.

Šaty, sukně nebo kalhoty?

Květy sluší kolovým sukním, šatům do „áčka“ a vůbec všem lehoučkým materiálům a rozevlátým střihům. Ovšem s potištěnými kalhotami musíte zacházet opatrně, pokud nejste příliš vysoká a spodek máte víc než podsaditý, květované kalhoty vám opticky přidají na objemu. Ty volnější si můžete dovolit, ale potištěné legíny či skiny zanechte štíhlejším prototypům a vy si záplavu květů užívejte v rámci vrchních dílů nebo doplňků.