Áčkové šaty dlaň nad kolena

Tenhle střih sluší i hubeným holkám, ale pro baculky je jako dělaný. Pokud vám to dovolí paže, sáhněte po modelu s tenkými ramínky, odhalená ramena vyváží proporce a vy budete vypadat o pár kilo lehčí. Kolový střih šatů se nosí i v klasické maxi délce, ale odhalená kolena působí mladistvěji a více svěže. Můžete si dovolit i kousek s výrazným spodním volánem, pod nabíráním budou vaše kolena a lýtka vypadat ještě štíhlejší.

Přestřižené v pase a podkasané

Chcete-li zvýraznit pas a necítit se jako v pytli, pořiďte si širší rovné šaty s paspulkou v pase. Nebo použijte tenký pásek a šaty s jeho pomocí ležérně podkasejte. Naznačíte tak proporce, ale přitom vás nebude nic obepínat, a když si pod šaty natáhnete stahovací kalhotky s vyšším pasem, bříško tím zpevníte. Že se vám v létě do stahovacích kalhotek nechce? Zaměřte se na kvalitu, renomované značky spodního prádla prodávají i kousky z materiálů, které jsou právě pro letní dny určené. Přitom tenhle kousek prádla neztrácí nic ze své funkčnosti.

Na knoflíky a s páskem

Propínací šaty jsou na léto jako stvořené. Díky zapínání si můžete upravovat výstřih i rozparek podle momentální nálady nebo počasí, takové šaty si můžete obléknout i večer jako svrchní vrstvu namísto kardiganu nebo delší bundy. Opět se vám bude hodit pásek a k odvedení pozornosti od špíčků na břiše i nabírané nebo prostřižené rukávy. Takovým šatům sluší drobné klasické potisky.

Když už černé, tak pořádným výstřihem

Černé šaty jsou i v létě jedním z oblíbených kousků, silnější ženy po nich sahají poměrně často. Pokud nechcete ustoupit ze svých pozic a na barvy vás obchodníci nenalákají, najděte si model vrstvený z několika jemným tkanin, nebo strukturovaný – ať už z madeiry, s výšivkou či pošitý drobnými třpytkami. Perfektní dojem udělají černé šaty se spadlými rameny nebo s nějakým atraktivním výstřihem, ať už v dekoltu nebo na zádech. Mějte na paměti, že jakýkoli detail, který odvede pozornost od problematických partií, hraje ve váš prospěch.

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články