Slavný návrhář to tušil

Za košilové šaty vděčíme francouzskému návrháři Christianu Diorovi. Propínací šaty byly v 50. letech minulého století součástí jeho legendárního poválečného „New Looku“. Byly přestřižené v pase, měly obrovskou nadýchanou sukni, kterou ještě podpírala krinolína, zdobil je tradiční elegantní límeček a rukávy ve tříčtvrteční délce byly ukončené výraznou manžetou. Nadčasové „shirtdress“ jsou nositelné po celý rok, ale v létě je možné nosit je na spoustu zajímavých způsobů. Stačí si vybrat správnou velikost a délku sukně a pohrát si se zbytkem outfitu a také s doplňky.

Denim světu vládne

Nejsou to vlastně typické šaty, a tak se dobře nosí i ženám, které si s šaty jinak příliš netykají. Jste-li tedy sportovnějšího ražení, přitom milujete čistotu střihu, sáhněte po prodloužené košili nebo rovnou košilových šatech. Pro letní dny jsou naprosto ideální. Nosí se šaty dlaň nad kolena s širokými volány, jemně se rozšiřující šaty ve stylu tuniky nebo projmuté a dokonale kopírující křivky. Must have kouskem jsou pak šaty džínové, z lehčího a světlejší denimu. Pro obzvláště horké letní dny pak sáhněte po nějakém pestrobarevném modelu ze vzdušného materiálu. A k vodě? Nejlepší jsou bílé lněné šaty volného střihu oblečené jen tak přes plavky.

Silná dvojka s kalhotami

Košilové šaty můžete nosit samostatně, ale pokud jim chcete dodat šmrnc a rafinovanost, oblékněte si je přes kalhoty. Ke kratší variantě košilových šatů zvolte tříčtvrteční culottes, k prodloužené pak natáhněte úzké skiny nebo klidně stále více modernější zvonáče. Pokud vás kombinace kalhot a košilových šatů oslovila, vždycky nechte šaty alespoň z poloviny rozepnuté. Ideálně od pasu dolů, případně zapněte knoflíček právě jen v pase.

ZDROJ: https://vlasta.cz