Už úvodní fotka napovídá, na které střihy se zaměříme tentokrát. Jste věčná romantička a bez volánů nedáte ani ránu? Nebo vás fascinuje něžná krajka? Či dáte přednost ležérnějšímu střihu s propínáním, který zužitkujete i jako svrchní rozepnutou vrstvu třeba přes tílko a šortky? Střihových variací je celá řada, stačí si jen uvědomit, který styl jde ruku v ruce s vaším naturelem a figurou.

Šaty s volány

Možná jste si někdy dávno řekla, že tahle dívčí ozdoba není nic pro vás. Ale zkuste to přehodnotit – jeden rozměrnější volán na jinak velmi minimalistickém modelu dokáže doslova zázraky! Není to tak dávno, co se v módě objevily na první pohled neforemné kousky oblečení z tužších materiálů, které jakoby na těle trčely, a těm právě dominovaly velmi specifické volány, třeba jen v podobě jednoho objemného rukávu nebo zakončení sukně. V takovém modelu byla a je každá žena nepřehlédnutelná. Ale můžete se vrátit ke staré známé klasice a užít si několik vrstev volánků nad sebou, nebo jako ozdobu našitou zboku na spodním dílu šatů, namísto rukávků, jako ozdobu hlubokého výstřihu… Možností je nespočet, je třba brát v potaz tělesnou konstituci, aby vám volány zbytečně nepřidávaly kila, a máte vyhráno.

Něžné, tedy krajkové

Tyhle kousky unosíte i do společnosti, a nemusí jít primárně o letní party. Krajka dominuje večerním modelům napříč ročními obdobími, takže pokud si nějaký krajkový model pořídíte, určitě ho využijete i na firemních večírcích a v divadlech mimo letní sezónu. Klasickou krajku velmi často nahrazuje madeira, které přichází na chuť stále více návrhářů i jejich zákaznic. Působí moderněji a vnáší do šatníku svěží vítr. Stejně jako v případě volánů je třeba sebekriticky vyhodnotit, kam až můžete při výběru krajkových šatů zajít. Zrovna nedávno jsem byla na tiskové konferenci, kde se prezentovala jedna nejmenovaná podnikatelka známá i z televize a ve snaze zaujmout zvolila velmi dívčí a střihově dosti náročný krajkový model, který její postavě a věku nesvědčil (slabý výraz pro totální módní přešlap). Vypadala v něm jako bombón, který jsme kdysi dávno věšeli na vánoční stromek, jen ten alobal nahrazovalo několik vrstev krajky… Prostě úlet. Krajka je sexy v případě, že jí není příliš, drobný detail v podobě vsadky výstřihu nebo odhalených zad prokáže větší službu.

Propínací šaty

Nemusí být nutně typicky košilové, tedy s límečkem a manžetami, ale mohou být i na ramínky, s odhalenými rameny a lodičkovým výstřihem nebo áčkového střihu s možností přepásat je provázkem nebo stuhou. Propínací šaty můžete obléknout i přes outfit s kalhotami jako vestu nebo kardigan, vytvoříte tak zajímavě vrstvenou módní kompozici.

ZDROJ: https://vlasta.cz