Černá, to je téměř uniformní barva. Dokonale schovává to, co nemá být vidět, a odhaluje pouze to, co chceme dát na odiv. Není agresivní pro oči, splývá s městskou krajinou a nocí. "Malé černé" jsou součástí zavedených pravidel elegance. Spolu s bílou, zlatou a černou jsou symbolem Paříže. A i když nás mohou někdy nudit, vždy se k nim nakonec rády vracíme, protože je nelze ničím dlouhodobě nahradit.

Dejte jim šanci

Jsou vlastně nejfrekventovanějším kouskem šatníku. Můžete si je obléknout do práce, pokud počítáte s tím, že si pak dojdete s kamarádkou na skleničku nebo vás čeká party. Jsou-li minimalistické, co se týče střihu a zdobení, nemusíte je sundat ani o víkendu a můžete tak ohromit třeba návštěvu.

Oživte je

"Malé černé" je třeba rozsvítit a přizpůsobit na míru nejen vaší osobnosti, ale i příležitosti, na kterou je oblékáte. Hezká a výrazná rtěnka, dokonalý make-up a pěkné jednoduché punčochy, to je téměř povinná výbava k "malým černým". Boty a kabelka pak určí charakter šatů: večerní nebo denní, elegantní nebo uvolněné, konvenční nebo drzé…

Zvolte správné doplňky

Špatně zvolené doplňky k rafinovaným malým černým šatům z vás mohou udělat zlomenou vdovu nebo lehkou děvu. Tytéž šaty budou vypadat jinak, když si je obléknete bez punčoch a s balerínami anebo si k nim vezmete podpatky a na krk navléknete pár jemných řetízků. Doplňky totiž u "malých černých" nejsou pouze nějakým komparzem, ale hrají hlavní roli. Černá dodává každému oblečení na dramatičnosti, ať už máte ráda střídmost, nebo extravaganci, sáhněte po kvalitních špercích, dokonalé kabelce a zánovních lodičkách.

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články