Extra vykrojené

Koupila jste si letos nové letní šaty bez zad? Pak je třeba nasadit extra vykrojený model podprsenky. Nebo vsadit na samodržící silikonovou podprsenku. Existují také nalepovací podprsenky s push-up efektem, které mají na vnitřní straně košíčků i na boční části lepicí silikon, který drží podprsenku na svém místě. Ještě lepší variantou pak může být body s holými zády nebo model šatů, které mají košíčky přímo všité do přední části. Podprsenka drží pomocí zadního pásku, který je také součástí šatů, může být i přiznaný. Tahle varianta je však pouze pro odvážné a hlavně pro ženy, kterým se díky věku obvod podprsenky nezařezává do kůže. Není horšího pohledu do zádového výstřihu než tam, kde tukové polštáře visí přes!

Stopka pro průhledná ramínka

Na průhledná ramínka nebo průhledné zadní díly také raději zapomeňte. Slibovaná „neviditelnost“ je jen obchodní trik, silikonové vsadky nebo ramínka naopak přitahují pozornost a ruší celkový dojem více než přiznaná látková ramínka, klidně i v kontrastním provedení. Průhledná ramínka mohou nechtěně odrážet světlo, což upoutá na první pohled, nehledě na to, že když se vám zaříznou do kůže, vznikne tak velmi prapodivný novotvar a deformace. Často nejsou ani příjemná na nošení, tím spíše v letních vedrech. Ideální podprsenka do šatů s velkým výstřihem by měla být hladká a alespoň lehce vyztužená. Existují i varianty s extra sníženým středem, které zůstanou pod šaty skryté, přesto poprsí udrží na svém místě.

Pod šaty se spadlými rameny

Pod tenhle typ šatů je ideální samodržící push-up podprsenka bez ramínek, která vytvoří iluzi dokonalého dekoltu a zároveň zajistí, že vám ani šaty nespadnou příliš nízko. Pokud máte štíhlejší postavu a hlavně menší pevné poprsí nebo prsa uměle upravená, můžete takové šaty nosit i bez podprsenky, případně jen se speciálními nálepkami na bradavky, které zabrání jejich nežádoucímu rýsování. V opačném případě je ale podprsenka nutností.

Neriskujte v průsvitných kouscích

Pod průhledné šaty z šifonu, krajky a dalších transparentních materiálů je potřeba volit spodní prádlo velmi opatrně. Světlé kousky si obvykle žádají prádlo v neutrálním tělovém, champagne nebo smetanovém odstínu, pod tmavými modely vypadá nejlépe klasická černá barva. Nápadným kontrastům se raději vyhněte, můžou působit lacině.

Zdroj: Vlasta.cz