Vytváření kompozic

Ačkoli je pojem madeira původně pojmenováním látky typické obšitými dírkami, dnes už se jedná spíše o popis techniky, díky které může vzniknout překrásná aplikace třeba i na strečovém materiálu. Kousky z madeiry jsou zkrátka hodně rozmanité, můžete si pořídit nejen bavlněnou madeirovou blůzku nebo viskózové šaty, ale i strečové trenýrky na denní nošení, nebo dokonce elastické plavky. Madeiru vnímáme jako jednu z krajek typickou právě většími obšitými otvory, které vytvářejí velmi zajímavou kompozici podobnou výšivce. S přicházejícím létem se s oblečením s využitím prvků madeiry doslova roztrhl pytel. Mladé romantičky i stylové ženy středního věku, stejně jako babičky milující tradice, vy všechny můžete zajásat. Jaro s madeirou je tady, léto číhá za rohem!

Tipy pro boubelky

Máte-li nějaké to kilo navíc a v klasické průsvitné krajce se necítíte dobře, madeira je pro vás tou nejlepší volbou. Můžete si pořídit tuniku volnějšího střihu s drobnými dírkami, kterými neprosvítá tolik kůže, nebo madeiru aplikovat jen lokálně, jako jednoduchou, ale atraktivní ozdobu. Nebo si obléknout kalhoty s rovnými širšími nohavicemi v délce do půli lýtek s madeirovým lemem spodní části nohavic. Zafunguje i áčková košile s límečkem nebo manžetami z madeiry, přes kterou si obléknete přízový svetřík a madeiru necháte ležérně vykukovat zpoza horní vrstvy.

Sněhobílá zkrátka vede

Nejkrásnější jsou halenky, tuniky, košile, šaty a sukně z čistě bílé madeiry, ať už s pravidelně rozmístěnými dírkami, nebo průsvity vytvářejícími složité obrazce. Když takovou sněhobílou romantickou halenku zkombinujete s jednoduchými černými kalhotami s rovnými nohavicemi, můžete v takovém outfitu vyrazit i do divadla. Madeira se skvěle vyjímá i na košilových šatech rovného střihu, třeba jako lem rukávu nebo límečku, atypický volán či jako stuha do pasu. Výborně vypadá i široká kolová sukně s madeirou aplikovanou ve spodní části, která už tak vzdušné sukni ještě přidá na optické lehkosti. K takové sukni si oblékněte jednoduché tílko nebo tričko a minimalistické sandálky, na večer pak střevíčky na vysokém podpatku.