Volány

Volány na šatech, sukních a blůzkách už nikoho nepřekvapí. Ale jako ozdoba huňatého svetru, tak to je jiná káva. S volány se teď v zimě roztrhl pytel. Nosí se všité v ramenních záševcích, nařasené na spodním lemu svetrů a topů, napletené u výstřihu nebo jen tak tu a tam vykukující třeba z okraje kapsy. Efektní jsou také na zavinovacích sukních po celé délce překřížení nebo třeba jako samostatný rukáv úpletových šatů či kardiganu. Velkým hitem jsou pletené maxi šaty, které mají jeden velký volán místo sukně. A džínové košile, které jsou zdobené volány v průramcích nebo jako přidanou ozdobou na límečcích a klopách.

Stužky a fiží

Do módy se vrací halenky bohatě zdobené fiží. To, co bylo ještě před pár lety považováno za passé, je zpět. Fiží se krásně vyjímá na košili pánského střihu, která bude vtipně vykukovat zpoza klasického černého saka a v oblasti hrudníku se bude dmout záplava fiží. Halenky s vázačkou jsou také velmi populární. Vázačky jsou o dost delší a také širší, takže když z nich uvážete mašli, třeba přímo pod krkem, budete nepřehlédnutelná.

Háčkovaný límeček

O návratu k tradičním ručním pracím píšeme dost často. Typickou ukázkou toho, že se vrací staré dobré časy, jsou háčkované nebo krajkové límečky zdobící šaty, blůzky i pletené kardigany. K takovému svetříku je však třeba obléknout sukni moderního střihu a nějaké trendy boty, aby bylo jasné, že jste nezastydla v sedmdesátkách, ale máte výjimečný cit pro detail a módu vůbec. Snoubení starého s novým je velké umění, dejte si pozor, aby vám z toho nevyšel kýč.