Zelená má, jako každá jiná barva, mnoho odstínů, mezi nejoblíbenější patří smaragdová, světlezelená, žlutozelená, modrozelená, jarní zeleň, olivová a barva jehličí. Poslední dobou získává oblibu i tzv. mint, tedy mátová, a také akvamarínová. Ale není třeba umět všechny tóny poznat a pojmenovat, důležité je zjistit, v jakých vám to bude opravdu slušet. U zelené totiž na odstínu opravdu záleží! Pokud jste studený typ, teplé tóny můžou výsledný dojem zazdít, stejně je to naopak.

Teplé pohlazení

Teplé odstíny zelené jsou ty, ve kterých je cítit dotek žluté barvy. Tedy limetková, olivová nebo pistáciová. Patří sem i všechny khaki odstíny. Pokud jste studený typ, vyměňte raději typickou khaki za jinou neutrální barvu s větším podílem šedé.

Zastudena

Ve studených odstínech zelené barvy je vždycky cítit podíl chladivé modré. Obvykle ji najdete pod názvy smaragdově zelená nebo mořská zeleň. Patří sem i tmavá zelená, které se říká lesní zeleň, nebo smrková. Nejsvětlejší studená zelená je v barvě mentolek.

Zkuste neotřelé kombinace

Zelená se velmi dobře kombinuje s ostatními, hlavně přírodními barvami. Bude jí to slušet ve spojení se všemi odstíny hnědé, od latté až po čokoládovou. Velmi příjemný jarní mix tvoří se žlutou nebo dříve velmi zatracovanou modrou, fantasticky budete vypadat v duelu zelená versus růžová. Klidné a elegantní kombinace vytvoříte s šedou, bílou, tělovou, starorůžovou a barvou slonové kosti.

Výhodou zelené je to, že se v podstatě hodí ke všemu. Dokonce jí můžete úplně nahradit černou barvu v šatníku, i malé černé budou naprosto dokonalé v tmavě zeleném odstínu.