Šedivění vlasů je přirozenou součástí stárnutí, může být ale také ovlivněno špatnou životosprávou a životním stylem. Existuje mnoho způsobů, jak oživit šedivějící vlasy a znovu jim dodat lesk a živost.

Pravidelná péče a správně zvolená barva jsou klíčové, pokud chcete šediny efektivně zakrýt. Tyto principy dodržují i zkušené kadeřnice, které společně s odborníky připravily malý návod, jak o šedivějící vlasy pečovat.

Zdroj: Youtube

Správný výběr barvy pro zakrytí šedin

Důležitým krokem k dosažení přirozeného a mladistvého vzhledu je správný výběr barvy pro zakrytí šedých vlasů. Mnoho žen se rozhoduje pro odstíny, které jsou buď příliš tmavé, nebo příliš světlé, což vede k nepřirozenému vzhledu a nadměrnému zdůraznění šedých vlasů.

Šedivé vlasy jsou o něco náchylnější k mechanickému poškození, proto je důležité věnovat jim zvláštní péči. Je nutné je posilovat pomocí produktů určených speciálně pro přirozeně šedé vlasy, což jim dodá potřebné živiny a posílí je.

Odbornice doporučují jednou týdně masku a pravidelné používání olejíčku. Důležité je také používat kvalitní kartáč a vlasy rozčesávat velice opatrně, stejně tak je nezbytné šetrné vysoušení fénem.

Správný střih je pro šediny nezbytný

Více kadeřníků se shoduje na tom, že šedivým vlasům nejlépe sluší střih do jedné délky, proto doporučují zapomenout na postupné sestřihávání nebo prostřihávání.

Ideální délka vlasů je mikádo. Krátké střihy jsou také velmi populární, poutavé a trendy. Myslete i na výběr dobrého kadeřníka.

Fénujte šediny správně a bezpečně

Tepelná úprava vlasů pomocí žehličky, fénu nebo kulmy může poškodit vlasovou strukturu a zhoršit stav šedivých vlasů. Pokud si všimnete, že vám vlasy začínají šedivět, měli byste zvážit, zda je pro vás používání tepelných přístrojů opravdu vhodné.

Místo toho zkuste přirozené sušení vlasů nebo používejte ochranné spreje, které chrání vlasy před teplem.

Zdroj: vlasta.cz, glamot.cztetadrogerie.czareygrey.com

Související články