Dlouhé vlasy všeobecně rychle ztrácejí hydrataci, přestanou se lesknout, hůř se rozčesávají a špatně drží ve vytvořeném účesu. Čerstvě umyté, vylepšené kondicionérem či maskou a vyfoukané do hladka působí pěkně. Ovšem už druhý a další den se z konců vytrácí voda, třepí se a působí zanedbaně. Pokud nemáte čas na umytí, vyzkoušejte zajímavý drdol.

Na startu

Připravte si gumičku, podle hustoty vlasů dostatečně silnou, aby udržela vlasy v culíku na místě a neklouzala. Dále čtyři menší gumičky na fixaci konečků. Hrst sponek na připnutí drdolu. Hřeben nebo kartáč na rozčesání.

video
Je nám líto, ale vložené video již není dostupné.

Kvalitní základna

Důkladně rozčesejte vlasy a stáhnete je dozadu do culíku. Pečlivě, aby se nevytvořily pramínky a vlasy se nekřížily. Zvolte výšku v horní třetině hlavy, příliš vysoko působí drdol babsky a nízko na krku zanikne. V zrcadle zkontroluje, zda je culík ve středu hlavy. Dále už se obejdete bez něj, zamiříte k němu až na konečnou kontrolu.

Královské dělení

Cop rozdělte na výšku na polovinu. Levou si připněte k hlavě, aby se vám nepletla pod ruce. Pravou část opět rozpulte. Pokud se vlasy trochu pocuchaly, uhlaďte je rukou nebo pročešte. Vnější pramen začněte od gumičky ke konečkům otáčet kolem vlastní osy, dokud se nevytvoří pevná rulička, Na konec dejte gumičku. Stejně smotejte i druhý pramen. Potom oba spojte a přetáčejte kolem sebe, aby vznikl efekt pleteného námořního lana.

Do cíle

Upravte i druhou polovinu vlasů. Spojte zatočené prameny, otáčejte je pomalu a kontrolujte prsty pravidelnost, aby výsledek vynikl. Konečky spojte gumičkou. Při dotvarování drdolu dodržujte směr hodinových ručiček. Pramen nejdříve otočte kolem gumičky a zvětšujte kruh. Přidržujte ho u hlavy, aby byl plochý. Volný konec zasuňte pod drdol. Použijte sponky a dokola připněte pevně drdol k hlavě. Ideálně tak, aby nebyly vidět, ale není to nutné.

3 tipy navíc

1. Před česáním použijte žehličku, rozdělte vlasy na silnější prameny a uhlaďte je, aby i v drdolu vynikl lesk.

2. Pro uhlazení předních partií v závěru česání se hodí lak na vlasy. Vykukující vlásky totiž působí nedbale.

3. Vlasy stažené z čela vyžadují alespoň minimální nalíčení. Upravte obočí a naličte si rty, nebo zvýrazněte řasy.

ZDROJ: https://vlasta.cz, youtube.com, Superhit Hairstyle

Související články