Sukně na běžky i do lesa

Nechala jsem se inspirovat dcerou, která má takový sportovní model už pár let. Prošívanou sukni s pružnou vsadkou z boku a vyšším pasem (opět do pružného lemu) nosí v zimě na běžky i vysokohorské túry. Zpočátku mě tenhle model příliš neuchvátil, ale jen jsem si sukni vyzkoušela, šla jsem do toho. Nosím pod ní sportovní legíny a je to fakt super, netáhne mi na zadek ani na záda, je to vlastně taková úsporná a funkční vrstva navíc.

Žádná lajna, pěkně do čtverečku nebo kosočtverce

Ačkoli klasicky prošívané bundičky do pasu a pod zadek a naducané kabáty s příčným prošíváním jsou stále v kurzu, letos se v obchodech objevily modely prošívané trochu jinak. Švy tvoří na bundách a vestách čtverce, kosočtverce a jiné obrazce a dodávají tak oblečení strukturovaný vzhled. Tento trend se nevyhnul ani kabelkám, batohům a obřím cestovním brašnám.

Včelí plásty

Ačkoli se jedná o další z řady atypického prošívání, pokusím se ho vypíchnout. Je to totiž „staronovinka“. Takové kabáty lehce rozšířeného střihu, s kulatými klopami a velkými knoflíky si pamatuju z dob, kdy mě móda opravdu míjela, byla jsem hodně malá. I přesto se mi vlnkované prošívání, které tvoří jakési plástve, vrylo do paměti. A vida, pár desítek let uběhlo jako voda a včelí plástve tu máme znova, akorát v jiném kabátu.

Napumpované boty

Nafukovací vypadají také boty, které jsou prošité do válečků. Přestože jsme na takové kousky zvyklí spíše z hor, sněhule se prošíváním pyšní už nějaký ten pátek, letos se objevily třeba i pohorky, jejichž svrchní část, tedy od kotníku výš, vypadá jako takový malý spacák. Je to docela prima nápad, kotníky vám pro pohodlnou chůzi drží pevná bota, výš už je vám jenom teplo.