Tradiční barvy

Oblečení s norským vzorem bývá zpravidla typické svojí barevností. Nechybí bílá, černá a šedá, často doplněné o červenou, modrou a někdy hnědou, zelenou nebo žlutou. Severské značky, které prodávají zboží i u nás, dokážou nenápadně vpasovat vzorek i na spodní termovrstvy, ponožky a ostatní doplňky. K zimě severské motivy sedí, a pokud se do nich nenavléknete od hlavy až po paty, budete stylová.

Sport, sport, sport

K běžeckému lyžování nebo turistice tyhle vzory skvěle pasují. Když už kouzlu norských vzorů propadne, vystavte je na odiv. Nosí se čepice vyplétané vločkami, rukavice, které mají na hřbetě typické vzorování, ale i zateplené bundy. Letos jsou v kurzu spíše tlumené barvy a jemný mix šedé, bílé, světlemodré a růžové, ale kontrastní červená a sytě modrá se na oblečení také objevuje.

Do města

Co by to bylo za zimu, kdyby trochu nenasněžilo i v metropolích a menších městech. Až tedy trochu nachumelí, vyrazte ven v norských potiscích, ať celou tu severskou nádheru umocníte. Velkým hitem jsou svetry s podšívkou, stojáčkem a se zipem a nosí se i vyplétané norské sukně. K takovému oblečení se hodí nazout kozačky s kožíškem, zateplené buffy nebo válenky. Ale i minimalistické pojetí s bílými doplňky bude vypadat skvěle.