Předem vás musíme upozornit, že pokud jste vždy patřila do „týmu Samantha“, budete zklamaná. Herečka Kim Cattrall odmítla v této nové kapitole účinkovat. Údajně byly důvodem především dlouholeté spory se Sarah Jessikou Parker, se kterou si v běžném životě vůbec nerozuměly. Takže se můžete těšit jen na trio Carrie, Miranda a Charlotte.

Než se podíváme, jak se vlastně za ty roky hlavní představitelky změnily, pojďme si ještě připomenout, jak to vlastně celé vzniklo. Seriál Sex ve městě se poprvé objevil na televizních obrazovkách v roce 1998 a stal se velmi rychle trhákem. Tedy především u dámského publika. První díly totiž přinesly něco, co tu ještě nebylo – kombinaci humoru, debat o sexu a těch nejžhavějších módních trendů. Seriálová Carrie se tehdy ze dne na den stala celosvětovou módní ikonou.

Do roku 2004 vzniklo celkem šest úspěšných sérií. A v návaznosti na dlouholetý úspěch byly natočeny také dva filmy. Kritici je sice příliš nepochválili, ale skalní fanoušci je bezesporu ocenili. A letos, tedy po třiadvaceti letech od premiéry prvního dílu seriálu, je tu nových deset dílů. Ty budou mapovat nerozlučné přátelství výše zmiňované trojice a jejich složité životní cesty po padesátce. Těšit se můžete třeba na Stanforda Blatche, Carriina nejlepšího přítele (jeho přestavitel Willie Garson bohužel krátce po dotočení seriálu zemřel), i na nové postavy.

Carrie Bradshow

Ani roky navíc a několik viditelných vrásek nezměnilo fakt, že šestapadesátiletá Carrie je stále módní ikonou. Usedlé oblečení v jejím šatníku tedy rozhodně nenajdete. Všechny její outfity jsou nápadité a inspirativní. Velkou změnou neprošly ani její vlasy. Stále je nosí nejčastěji rozpuštěné, zvlněné a prosvětlené blond proužky. Stylisté i vizážisté mají za tuhle práci opět jedničku s hvězdičkou!

Miranda Hobbes

Svérázná právnička už není zrzka! Herečka Cynthia Nixon se i v reálném životě nestydí za své šediny. Naopak je hrdě nosí. Tvůrci se tak rozhodli, že Miranda na ně bude také hrdá. Její šatník je stále nápadně inspirován pánským stylem, jako tomu bylo i dříve. Nejčastěji tak Mirandu v nových dílech uvidíte v kalhotách s volnými nohavicemi a košilích.

Charlotte York

Největší proměnou prošla právě uvědomělá a stydlivá Charlotte, jejíž představitelka Kristin Davis to poněkud přehnala s plastickými úpravami. V honbě za mladistvým vzhledem tak bohužel ztratila své původní kouzlo. Nicméně šatník zůstává opět podobný, jako jsme u Charlotte zvyklé. Je plný pastelových barev, šatů s nadýchanými rukávy, sukní a dívčích halenek, které jí i po letech sluší. Roztomilý, lehce postaršený holčičkovský look je super!