Vybarvěte se s rozumem

Černá opticky zeštíhluje, ale působí hodně tvrdě. Nahraďte ji modrou, popelavě šedou nebo světlounce béžovou, budete elegantní, ale nebudete vypadat jako smuteční vrba. Tmavé tóny v horních partiích vnáší do obličeje povadlý stín. Naučte se rozjasnit tvář a dodat pleti jiskru. Zafunguje bílá halenka, barevný šátek nebo třeba jen světlý límeček.

Nebojte se potisků

Drobné potisky opticky korigují linie, působí svěže a přitom nepřidávají zbytečná kila. Na velké vzory raději zapomeňte, v určitém věku působí zbytečně monstrózně a tak trochu lacině. Oproti tomu oblečení nenásilně oživené geometrickými prvky nebo výraznějším prošitím může ženám zralého věku pomoci k dokonalejším křivkám.

Vybírejte správnou velikost a střih

Nesnažte se zakrýt povolené faldy a povislou kůži tím, že si natáhnete oblečení o několik čísel větší, i tak vám přidá zbytečná kila. Ale ani snaha „narvat“ se do kalhot, které vám padly před pěti kily, nebude mít kýžený efekt. Naopak, zbytečně upozorníte na „madla lásky“ v oblasti beder, která se po padesátce rýsují i u jinak velmi štíhlých žen. Důležitý je především skvělý střih s ohledem na typ vaší postavy. Při nákupu si nechte poradit, ale dejte hlavně na to, jak se v oblečení cítíte a vnímáte vy sama.

Trocha ležérnosti neuškodí

Nechte se inspirovat módními trendy a nikdy neříkejte věty typu: „Tohle se pro ženu mého věku nehodí…“ Věk je jenom číslo a to, co vám třeba nesedělo před léty, vám naopak může slušet v době, kdy jste si (bohužel) experimenty s módou zakázala. Nebojte se mixovat styly a zkoušet, zkoušet a zkoušet, nikdy není pozdě na změnu.

Inspirujte se v šatníku dcery (vnučky)

Doba se mění a nějaký ten drobný oživující prvek vám přidá na kráse a atraktivitě. Dneska frčí ležérní sportovní styl. Nemusíte nosit rozervané džíny, ale najít si ty svoje, padnoucí. Velký návrat slaví kalhoty s vysokým pasem, což může být střih právě pro vás. Vrací se i džínové bundy, pod které se skvěle vrství trička nebo dlouhé košile. Barevné tenisky obuté třeba k šatům nebo dlouhé sukni vás rázem omladí o několik let. Nemusíte zanevřít ani na městský batůžek, látkové variace představují velmi svěží alternativu k poněkud usedlé kabelce přes rameno. Oživte svůj styl nějakou mladistvou čepicí, kloboučkem nebo šátkem do vlasů, uvidíte, že vám drobná změna prospěje.

Zamaskujte nedostatky a vypíchněte přednosti

Základním kamenem je perfektně padnoucí spodní prádlo, třeba to stahovací. U oblečení sáhněte po splývavých kvalitních látkách, volte podélné střihy a zapomeňte na infantilní volánky a mašličky. Vyvarujte se kombinace volného svrchního i spodního dílu. Faldíky na břiše maskujte volným topem, ale k němu noste užší kalhoty nebo sukni. A naopak, pokud hodláte áčkovou sukní korigovat rozložité pozadí, vyberte si vršek pokud možno na tělo. Velmi čistě pak působí jednoduché střihy a outfity vyladěné tón v tónu, oživené maximálně jedním barevným kouskem. Nohy prodlouží duel silnějších černých punčocháčů a černých lodiček, stejně tak i boty v béžových a tělových odstínech. Přemýšlejte i o tvaru výstřihu, ten ve tvaru V a U vám vykouzlí úžasnou šíji. Poutejte nenásilně pozornost na svoje přednosti, kterých máte jistě spoustu, i když už vám není náct ani cet.

Přemýšlejte o doplňcích

Vyhněte se i „obojkům“ kolem krku a kraťoučkým řetízkům, které krk opticky zkracují a rozšiřují. Osvědčené jsou jednoduché a splývavé řetízky, drobnější přívěsky a visací náušnice. Čím robustnější postavu máte, tím větší byste měla nosit kabelku, abyste kontrastem velikostí zbytečně neupozorňovala na korpulentní figuru. Dopřejte si kvalitní materiály a precizní zpracování a zbavte se kousků, které působí na první pohled lacině. A hlavně se nebojte experimentovat!