Dříve byla kostkovaná móda trochu nuda, ale tahle éra už je naštěstí dávno pryč. Káro jsme vnímali jako nedílnou součást pánských obleků, od mužů jsme si vypůjčily tenhle tradiční potisk na klasická saka a kalhoty a sukně ke kostýmu. Dalším výrazným a letitým trendem byly farmářské košile, které se nenosily jen na venkově na country bál, ale i jako součást trempského oblečení.

Co se týče barev, převládala neutrální šedá, popelavá, béžová nebo kontrastní černo-bílá kombinace. A na košilích samozřejmě červená.

Milujeme košilové šaty

Dnešní kostka je více elegantní a distingovaná. Výrazným trendem jsou košilové šaty, na kterých se právě drobná kostka v pastelových barvách skvěle vyjímá. Sází na ni i světově proslulé značky. Stejně tak funguje i na projmutých byznys košilích, které perfektně padnoucímu kostýmku dodají ležérně sportovní look. K takovému oblečení můžete nazout bílé tenisky a vypravit se na pracovní schůzku, budete mít styl.

Pohrajte si s detaily

Fandíte-li pouzdrovým šatům a sukním, i tady je možné vsadit na drobnou kostku. Nebo zvolit jednobarevný model a pomocí kostkovaného bočního lampasu nebo lemu v pase zvýraznit křivky. Chcete-li upozornit na poprsí, oblékněte třeba kostkovanou blůzku s nabíráním pod prsy a odhalenými rameny, ze které můžete nechat záměrně vykukovat ramínka podprsenky, ideálně tón v tónu právě s kostkou.

Vrstvěte a vylaďujte

Do módy se opět vracejí plédy, ke kterým kostka neodmyslitelně patří. V případě over size svrchníku se nemusíte bát ani větších vzorů. Důležité je sladit s barevným kostkovaným vzorem doplňky, jako jsou boty, kabelka nebo klobouk. Podzim k takovému ladění přímo vybízí.