Flitry a blyštivé látky už dávno nejsou doménou té nejmladší generace. I ženy po šedesátce mohou sáhnout po kouscích, které se ve svitu silvestrovských prskavek budou blýskat ostošest. Důležitý je hlavně střih a splývavý materiál.

Zdroj: Youtube

Zaměřeno na detail

Abyste se necítila jako „lehká holka“, nechte třpytivé šaty nebo košili volně splývat. Nebo zvolte podkasaný top a k němu široké nohavice, případně tmavší spodní díl, který zamaskuje silnější stehna a širší boky. K odpoutání pozornosti od problematických partií můžete využít efektní doplňky, jako je psaníčko, šperk nebo pásek s atraktivní sponou. Ani střevíčky na podpatku nebudou k zahození.

Podkasání a řasení

Slušet vám bude také volnější tunika lehce se rozšiřující na bocích, nebo léty prověřená klasika – top s řasením v bočních švech. Břicho perfektně zamaskuje také asymetrický top s překřížením v přední části nebo podkasaná či podvázaná halena. Tyhle kousky můžou být flitrované třeba jen na určitém místě, jako ozdoba výstřihu, raglán rukávu nebo samostatný pruh napříč předním dílem.

Ukažte nohy!

Chcete-li dát na odiv svoje štíhlé nohy, klidně si na silvestra oblékněte černé elastické kalhoty s metalickým efektem a hedvábnou bílou košili zastrčte dovnitř. Pokud byste se necítila komfortně, stačí si přes upnutý základ nasadit dlouhou splývavou vestu a nechat ji provokativně rozepnutou. Nebo ji zapnout na jeden knoflík v pase a kolem uvázat širokou stuhu. Kdy jindy si dovolit trochu extravagance?

Overal? Ano…

Do módy se vracejí kalhotové kostýmy a sety topu a dlouhé sukně, ať už úzké s rozparkem, nebo kolové v délce až po kotníky. Pořiďte si saténové volnější sako a široké kalhoty, pro slavnostní příležitosti můžete obléknout obojí naráz a pod sako třeba blyštivý top. Slušet vám bude i overal na ramínka, který lze oživit průsvitnou halenkou přes nebo projmutým sáčkem se zlatou nebo stříbrnou výšivkou.

Zdroj: vlasta.cz

Související články