1. Wide leg kalhoty

Vypadají senzačně na vyšších ženách a jsou střižené tak, že se jejich nohavice decentně rozšiřují od nejširší části stehna nebo rovnou od pasu. Skvěle vypadají ušité ze splývavých a pružných materiálů, velkým hitem jsou přízové kalhoty v přírodních odstínech doplněné delším topem ze stejného materiálu. Nemusíte je nosit jen doma, ke sneakerskám na surovce a s ledvinkou přes rameno vám to v nich bude slušet i ve městě. Pokud zvolíte pevnější variantu, třeba z džínoviny, manšestru nebo tvídu, vychytejte zpracování. Takové kalhoty vám musí perfektně sedět na bocích a samozřejmě musí mít oblíbený vyšší pas. Nohavice nemají být extrémně široké, mohou mít i nenápadné puky nebo spodní manžetu. Ke kalhotám můžete obléknout košili nebo over size top a zastrčit ho dovnitř, ať už ležérně s podkasáním, nebo s důrazem na siluetu.

2. Palazzo kalhoty

Kalhotám s extrémně širokými nohavicemi až na zem, kdy je můžete po zemi i lehce šourat, se odborně říká palazzo. Jde o variantu kalhotové maxisukně. A proč se jim říká „palácové“? Snad podle harémových tanečnic, i když ty měly široké nohavice dole stažené do gumičky. Tyhle kalhoty jsou ideální variací na letní sukně, ušité z hedvábí, šifonu nebo tenoučké bavlnky budou jedním z vašich nejpříjemnějších kousků v parném létě. Opět – skvěle vypadají v kombinaci s botami bez podpatku, protože tak vznikne velmi ležérní outfit.

3. Kalhoty do zvonu

Slavnou éru „zvonáčů“ z let šedesátých asi nic nepřekoná, přestože tyhle kalhoty slaví neobvyklý boom. Nejčastěji je můžete vidět ve světle džínové, v opraném denimu nebo jako klasické mírně rozšířené tmavě modré kalhoty. Vysoký pas je opět nutností, bokovky se sice vrací na scénu, ale můžou si je dovolit jen velmi mladé dívky a ženy bez gramu tuku na těle. S povislou kůží po padesátce toho mnoho nenaděláte, takže je lepší vychytat střih a netrápit se v bokovkách. Díky zvonovému střihu nohavic získáte opticky proporčně souměrnou siluetu a budete cool.