Špatné jméno

Kolem vztahu prince Charlese a Diany se událo mnoho skandálů a jeden z nich se stal na jejich svatbě. Diana při obřadu popletla jména svého nastávajícího, kterého měla oslovit Charlesi Philipe Arthure Georgi. První dvě jména ovšem prohodila. Na vině byla nejspíš nervozita, protože nejenom, že se z Diany právě stávala oficiální členka britské královské rodiny, ale jejich sňatek byl živě vysílán do více než sedmdesáti zemí světa.

Nepozvání na svatbu

Sarah Ferguson, bývalá manželka Andrewa, vévody z Yorku, nedostala před lety pozvánku na očekávanou svatbu Kate a Williama. Její dvě dcery, princezny Eugenie a Beatrice se pochopitelně obřadu i následné hostiny zúčastnily, stejně tak i jejich otec Andrew, který je strýcem prince Williama. Sarah později svou křivdu zmínila i v talkshow u Oprah Winfrey.

Svatba bez otce nevěsty

Pár dnů před velkolepým obřadem Meghan a prince Harryho vydal palác oficiální prohlášení, že otec nevěsty se ze zdravotních důvodů svatby nezúčastní. Byl tehdy jen pár týdnů po prodělaném infarktu, ale stejně se spekulovalo o tom, že o svou dceru a ani o kdovíjakou pozornost médií zkrátka nemá zájem. Svou nastávající snachu tak k oltáři dovedl princ Charles.

Zakázaná láska

Jedním z největších skandálů v historii britské královské rodiny je bezpochyby láska tehdejšího krále Eduarda VIII. (strýc nynější královny Alžběty II.) k dvakrát rozvedené Američance Wallis Simpson. Když byla Wallis ještě vdaná, měli spolu milostný poměr. Později se kvůli králi rozvedla, jenže bylo naprosto nemyslitelné, aby se britský panovník oženil s rozvedenou ženou. Láska k Wallis byla ovšem silnější, a tak se Eduard vzdal trůnu. Poté se se svou životní láskou oženil a byli spolu až do konce života.

Pochybná minulost

Vztahy opředené skandály se samozřejmě netýkají jen britské královské rodiny. Třeba bývalá královna Beatrix Nizozemská, která abdikovala ve prospěch svého syna Viléma Alexandra, se provdala za Němce Clause van Amsberga. Ten byl v minulosti členem Hitlerovy mládeže, ale i přesto se stal uznávaným členem nizozemské královské rodiny. Velkou lásku rozdělila až jeho smrt.

Monacká princezna Stéphanie se zase provdala za svého vlastního bodyguarda. Manželství sice vydrželo jen dva roky, ale dodnes jsou prý velmi dobří přátelé. Komu ale vztah vydržel, je švédský princ Karel Filip, který si vzal servírku a účastnici reality show Hotel paradise. Dnes mají tři děti a patří mezi nejkrásnější a nejsympatičtější páry napříč monarchií.