Na nakupování ve slevách jsou některé ženy takřka závislé. A většinou si na přehnaných nákupech ulítávají starší dámy, které vůbec nemají hluboko do kapsy.

Jde zkrátka o koníček, který může přerůst v nebezpečnou závislost. Proto se mějte na pozoru, slevová zimní masírka už začala!

Zdroj: Youtube

Kupujte jen to, co opravdu unosíte

Jak nakupovat ve slevách, když je vám 50+ a v módě už zřejmě tolik netápete? Pravidlo zní: nenechte se zlákat líbivými trendy za hubičku a i v akci hledejte kvalitní a nadčasové kousky.

Jistě, nějaký ten úlet zapovězený není, ale pokud už při nákupu víte, že si daný kousek velmi pravděpodobně nikdy neobléknete a v košíku ho máte jenom kvůli jeho ponížené ceně, kupte za ty peníze radši něco k jídlu nebo nějakou maličkost vnoučatům.

Dejte přednost kvalitě

Levné nekvalitní tričko, které byste si nekoupila za tři stovky v nechvalně známém obchodě, ani po slevě 70 % na kvalitě nezíská. A že by vás snad hřál pocit, že stálo něco málo přes stovku? To těžko, stejně ho nikdy nevezmete na sebe.

Slevy tu jsou od toho, abyste ušetřila na oblečení, které vás baví, sluší vám, něco vydrží a hlavně ho budete ráda nosit.

A kvůli jeho původní ceně jste kolem něj kroužila, ale přemrštěná cena vás nakonec vždy od koupě odradila. Je chytřejší si na takový kousek do slev počkat a investovat do kvality.

Nenechte se zlákat krátkodobými módními výstřelky

Dejte vale okatým trendy kouskům, kterými se to na ulici jen hemží. Takové oblečení si vezmete nanejvýš dvakrát a přestane vás bavit, možná i proto, že ho budete na ostatních vnímat na každém kroku.

Nechcete přece splývat s davem, ani v tom nejvíc okatém modelu. Ve slevách se soustřeďte na klasiku v podobě základních pilířů šatníku, tyhle basic kousky totiž hravě zkombinujete s posledními výkřiky módy a budou vás určitě bavit déle než jednu jedinou sezonu.

Pozor na obchodní triky

Magické slůvko: sleva. Je tomu ale opravdu tak? Mnohdy jsou ceny po celý rok tak napálené, že právě v době slev se konečně dostanete k ceně, která danému výrobku odpovídá.

Nenechte se zmást super akčními nabídkami a berte slevové šílenství jako hru, ve které vyhrává ten nejspokojenější. Pokud se máte cítit prima, a ne jako oblafnutý zákazník, vybírejte pečlivě a s rozmyslem, skříně narvané k prasknutí vám štěstí do života nepřinesou.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články