Pojďme na chvíli odhlédnout od toho, jak důležité jsou sluneční brýle z hlediska zdravotního a zaměřme se na jejich další aspekt. A to, jaké zrovna frčí v módě a které nejlépe sednou vašemu obličeji.

Zdroj: Youtube

Kulatý kovový tenký rám a barevné čočky

Retro tónované čočky, navíc v kombinaci s kovovými rámy, jsou letos velmi populární. Ať už tvarem připomínají klasické kulaté pilotky, nebo se jejich rámy trochu zohýbají, tyhle brýle získávají znovu na popularitě. Frčí zejména červené, oranžové a žluté čočky, které v kombinaci s kovem vyniknou. Takové brýle mohou mít i spoustu zajímavých detailů a ozdob.

Oversize v elegantním hávu

Pro nostalgický vzhled 70. let jsou typické rozměrné obroučky s elegantním vzorem želvoviny, krokodýlí nebo hadí kůže. Touto neutrální, žíhanou a černo hnědou barvou vyladíte jakýkoli styl oblečení, jde o velmi nadčasový model brýlí, který tu s námi bude zřejmě věčně.

Kočičí, nebo motýlí obroučky?  

Pokud chcete, aby pozornost okolí přitáhly spíše vaše oči než obrysy těla, zvolte kočičí cat-eye styl. Tyto elegantní a přitom neotřelé brýle se staly symbolem ženského šarmu a důmyslné svůdnosti. Když takové brýe zkombinujete s čistě monochromatickým outfitem jednoduchého střihu a barevného ladění tón v tónu, budete za hvězdu.

Vytuněním kočičího tvaru obrouček vznikne tzv. Harlequin frame, což je vlastně trochu odvážnější obdoba oblíbeného cat-eye tvaru. Název vychází z masky harlekýna a od klasických cat-eye se liší často masivnějším materiálem a zřetelnějším kočičím tvarem. Nebo se posuňte ve své extravaganci ještě dál a pořiďte si žhavý trend – brýle s obroučkami ve tvaru motýlích křídel a s podobně vybarvenými skly.

„Svářečky“

Ať se nám to líbí nebo ne, módě počátku milénia se letos nevyhneme. Reprezentuje ji zejména jeden doplněk: sluneční brýle štítového tvaru. Vylepšené modely pro tento rok mají čistší linie a větší rozměry, takže se nemusíte bát zabrousit ani do pánské sekce. „Klíčem ke stylingu štítových brýlí je nosit je sebevědomě. Vyzkoušejte je s oversized sakem, kalhotami nebo svetrem, abyste dosáhli kompletního vzhledu,” radí optometristka Eliška Malinová.

Hranaté obruby a tónování skel

Takové brýle evokují 80. léta minulého století a tzv. zlatý věk, který je synonymem bohatství a extravagance, blahobytu a svobody. Hranaté celorámové sluneční brýle budí dojem prestiže a nadhledu nad každodenní realitou. Trendem jsou retro tónovaná skla v odstínech teplé žluté, zemité hnědé a zelené, které dodávají brýlím ještě ostřejší ráz. Tónované čočky zvýrazní oči a přitáhnou pozornost k celému obličeji. Ačkoli jsou barevná skla světlejší než ta černošedá, mají oproti nim vlastní benefity. Například přes modře či fialově zbarvená skla budete lépe vnímat barvy a obrysy. Tyto čočky také poskytují ochranu před reflexivními povrchy a vypadají dobře na téměř každém odstínu pleti.

Zdroj: Vlasta.cz Relaxworld, Alensa, Opticlab, Optikdodomu, Lentiamo

Související články