1. Letní svatba

Láska kvete v každém věku, o tom žádná… Ale pokud se na „starší“ kolena rozhodnete posvětit vztah svatbou, velmi pravděpodobně nesáhnete po krajkových bílých šatech s vlečkou. Tohle přenecháte výrazně mladším nevěstám. Kdyby vás přece jenom napadlo sáhnout po bílé, nabízí se varianta pouzdrových šatů s řasením nebo minimalistická antická říza.

2. Vytříbený vkus

Elegantní model ke kolenům bez zbytečných příkras sluší i starším ženám štíhlé postavy. Pokud se rozhodnete zabodovat při pracovní schůzce nebo jen chcete připomenout svému partnerovi, že jste stále tou krásnou přitažlivou ženou, která má styl, oblékněte si jednoduché bílé šaty přestřižené v pase a k nim obujte střevíčky na jehlách. Chvilku to v nich určitě přežijete a výsledný dojem bude dokonalý.

3. Za byznysem v šortkách?

Ano, i zkrácené kalhoty si můžete dovolit. Důležité je si uvědomit, která délka je ještě v mezích. Nosí se slim šortky po kolena nebo kalhotové sukně do půli lýtek, byznysový look podtrhne tradiční bílá košile nebo třeba bělostná blůza s vázačkou. Šortkám sluší vyšší široké podpatky nebo klíny.

4. Na procházku v bavlněných šatech

Jednoduché šaty s páskem oživí krajkový živůtek nebo zdobný lem výstřihu. Vycházkovému modelu budou slušet obyčejné tenisky, žabky nebo sportovní sandálky a velká kabela v kontrastní barvě, do které přibalíte něco navrch.

5. Bílou oživí i drobné potisky a nevýrazné proužky

K létu patří pohodlí. To vám bezpečně zajistí třeba lněné šaty s jemným světlemodrým proužkem lehce projmutého střihu a pohodlné sandálky. Tenhle vycházkový kousek s širšími ramínky unosíte i do práce.

6. Na pláž nebo k bazénu

V dlouhém kimonu nebo romantických průsvitných šatech ležérně oblečených přes bílé plavky vám to bude u bazénu obzvlášť slušet. Kombinace sněhobílého outfitu a modrozelené vodní plochy je bezkonkurenční. Pokud máte nějaké to kilo navíc, ani tak se nemusíte bílé obávat, stačí zvolit jednodílné plavky s řasením nebo kalhotky s vyšším pasem a budete neodolatelná.

7. S vychytanými doplňky

Bílou můžete kombinovat jak s výraznými šperky a slunečními brýlemi v kontrastních barvách, tak umocnit její krásu pomocí doplňků tón v tónu. Bílá barva má neskutečné množství podtónů, a když jich v rámci jednoho outfitu využijete více, vznikne stylová kompozice. Bronzové opálení pak přidá na efektu…

8. Výrazný akcent

Šály, šátky a plédy si paradoxně užíváme právě v létě. Když večer zajde sluníčko, stačí si přes ramena přehodit barevnou pašmínu a vyrazit na party. Bílá a pastelové tóny spolu dokonale ladí.