Pleť pod rouškou

Po ranním vyčištění pleti naneste hydratační krém, např. z hydratační řady Uriage Eau Thermale, a nechte jej vstřebat. Pro intenzivnější hydrataci můžete pod krém nanést nejprve sérum z téže řady. Během dne pak můžete průběžně hydratovat pokožku pomocí Uriage termální vody ve spreji. Vaší pleť zklidní a zároveň Vás příjemně osvěží. Pro večerní péči doporučuji výživný krém nebo regenerační pleťový olej a jako doplnění lze z řady Uriage Eau Thermale zařadit také noční hydratační masku. Pokud máte vlivem nošení respirátoru podrážděnou pokožku na kořeni nosu či za ušima, použijte k ošetření např. Uriage Bariederm Cica Cream s obsahem mědi a zinku, který má reparativní a regenerační účinky. Přípravky značky Uriage jsou exkluzivně k dostání v lékárnách Dr. Max a na eshopu www.drmax.cz.

Nejen na pokožku obličeje, ale také na rty má nošení respirátorů dopad. Vlivem potních žláz v okolí rtů se okraj rtů často orosí a při následném „ofouknutí“ se lehce může vytvořit opar. Krém na opary mějte vždy při ruce, protože pro jejich účinnost je nezbytné, abyste ošetřili počínající opar v co nejrannější fázi. Ve všech fázích oparu pak můžete na postižené místo nalepit Dr. Max Herpes Care - náplast na opary, která opar chrání před vnějšími vlivy, snižuje riziko přenosu a šíření viru a obsahuje antisepticky působící čajovníkový olej. Pozor: Dr.Max Herpes Care je zdravotnický prostředek. Čtěte proto pečlivě návod k použití. Myslete na to, že doplňky stravy nenahrazují pestrou stravu ani zdravý životní styl.

Pleť se sklony k akné

U pleti, kterou trápí sklony k akné, je důležité dbát i na režimová opatření, tzn. dodržovat správnou životosprávu s pestrou stravou, omezit stres a nekouřit. Zároveň je potřeba vyvarovat se některým potravinám například margarinům a živočišným tukům či provokačním potravinám (např. sladkosti a sladké limonády, čokoláda). Tím zároveň snižujeme i riziko obezity.

Zásadní roli však hraje péče o pleť.

Je nezbytné vyhnout se mechanickému dráždění. Proto platí zásada, nikdy pupínky nevymačkávat ani neškrábat, naopak pomocí kosmetických přípravků podporovat jejich zacelení. Vhodným přípravkem k lokální péči je Uriage Hyseac pasta SOS s obsahem zinku, jílu a břidlicového oleje, která se aplikuje na noc a urychluje zrání komedonů a jejich rychlé odloučení. Opatrnost je na místě i při utírání ručníkem, kterým pleť vždy jen poklepat, ale nikdy netřít. Vhodné je také mít vyhrazený ručník jen na obličej a nesdílet ho s nikým jiným. Oblečení volit ideálně bavlněné a v neposlední řadě také omezit nošení do obličeje volně spuštěných vlasů, dále pak čelenek a čepicí.

Nutností je taktéž redukovat chemické dráždění pleti, tedy nepoužívat produkty s obsahem vazelíny, lanolinu, dehtu a minerálních olejů, které ucpávají póry. V některých případech je potřeba vyhnout se i parfémům, fluorovaným zubním pastám a chlorované vodě.

Základním kamenem péče o aknózní pleť je ráno i večer její pravidelné čištění s cílem odstranit přebytečný kožní maz i nečistoty a tím zabránit ucpávání pórů. Čistící přípravky by měly být nekomedogenní, bez obsahu „mýdla“ a určené přímo na aknózní pleť. Mohou být ve formě mycí pěny, emulze, gelu či micelární vody. V ideálním případě i s obsahem antimikrobiální složky. Tyto požadavky splňuje například Uriage Hyseac čistící gel a Uriage Hyseac čistící krém, u nichž je za antimikrobiální působení zodpovědná látka pirocton olamin.

Po čištění pleti následuje další krok, péče. U mírné formy akné lze ústup aknózních projevů podpořit používáním dermokosmetických přípravků pro aknózní pleť. U středních a těžkých projevů aknózní pleti fungují tyto přípravky jako doplňková péče při medikamentózní léčbě naordinované lékařem. Typickým produktem k tomuto užití je např. Uriage Hyseac Hydra regenerační krém. Napomáhá obnově a posílení bariéry pokožky a zároveň má díky výtažku z opuncie zmírňující účinek.

Citlivá pleť se sklonem k začervenání

U suché pleti dochází často k pnutí, pocitům svědění a zčervenání pokožky. Zároveň mnoho žen trápí praskající žilky. Ty často praskají při velkých teplotních změnách, proto u těchto potíží není vhodné navštěvovat sauny či si dopřávat horké a prohřívající nápoje a potraviny.

Z kosmetiky pak mohu doporučit Uriage Roseliane Výživný krém pro citlivou pleť se sklonem k zčervenání. Dodává citlivé suché pleti intenzivní celodenní hydrataci prostřednictvím termální vody Uriage a napomáhá obnově bariéry pokožky. Navíc jej lze použít i jako podklad pod make-up a zároveň pomocí zelené perleti neutralizuje začervenání pleti.

Evergreen v péči o problematickou pokožku

Na mnohé neduhy pleti pomáhá léty osvědčený zinek. Používá se nejen do kosmetiky při projevech problematické pleti a do přípravků určených k péči o pokožku pod rouškou, ale také všude tam, kde je potřeba vytvořit ochrannou mechanickou bariéru. Je také vhodný do míst, kde dochází k pocení či vlhké zapářce, mj. do dětské plenkové kosmetiky, protože mírně vysušuje a chladí. V případě potřeby můžete vyzkoušet například Dr.Max Zinkovou mast.

Vnitřní výživa

Problematickou pleť je zapotřebí vyživovat nejen zvnějšku prostřednictvím kosmetiky, ale také zevnitř. Proto se vyplatí péči posílit i doplňkem stravy. Skvělou volbou může být např. doplněk stravy Dr.Max Biotin plus, který prospívá nejen pleti, ale také vlasům a nehtům. Obsahuje vyváženou kombinaci vitaminů a minerálů, tedy biotin (vitamin H), zinek, křemík, kyselinu pantothenovou (vitamin B5) a kyselinu paraaminobenzoovou.