Spodní kalhotky mají spoustu střihů. Některé mají delší nohavičky, jiné jsou ve spodní části vykrojené, občas jsou tak miniaturní, že už se o prádle ani mluvit nedá. Kalhotky se vlastně vyvíjely spolu se sukněmi – jak se zkracovala jejich délka, krátily se i nohavičky. V 50. letech se nosily sukně a kalhoty do pasu a tomu odpovídala i výška pasu kalhotek. V éře hippies se začaly nosit bokovky a tahle móda se nevyhnula ani spodkám. S příchodem Brigitte Bardot na scénu rovnou v bikinách se zrodil nový trend. A později k nám spolu s rumbou, sambou a čačou doputovaly z Brazílie zadeček obepínající a vzadu sexy střižené kalhotky, takzvané brazilky.

Brazilky a panty nejen pro klučičí postavu

Tyhle kalhotky vám vykouzlí nejvíce sexy zadek, pokud o to tedy stojíte. Ale vlastně, proč ne? Kalhotky se sníženým pasem a různě dlouhými nohavičkami mohou nosit i ženy po padesátce. Oproti těm klasickým mají zadní díl uprostřed sešitý a ten právě krásně kopíruje tvar zadečku. Navíc nemají v nohavičkách gumičky, jejich funkci zastává krajka nebo légy, takže se vám nic nezařezává a nošení je nadmíru pohodlné. Proto sluší hlavně pod upnutými šaty a slimkami. Perfektně sedí ženám s typickou chlapeckou postavou, protože opticky rozšiřují boky, ale mohou si je obléknout i dámy s plnými tvary. Rozdíl mezi brazilkami a panty je ve vykrojení, brazilky mají na předním i zadním díle o něco méně látky.

Klasikou nic nezkazíte

Přece jen nejčastějším a nejoblíbenějším modelem jsou kalhotky klasického střihu. Jsou ušity ze dvou dílů, často mají ozdobné boční či středové vsadky. Mohou být vyšší i nižší, ale rozhodující je fakt, že zadní díl mají v celku z jednoho kusu, což je pro komfort nošení to pravé ořechové. Ztratí se v nich i nějaký ten faldík nebo „pomerančová“ kůže.

Stahovací pro ploché bříško

Poslední dobou jsou čím dál tím víc oblíbené stahovací vyšší kalhotky s různou délkou nohaviček, které pomohou vymodelovat lepší postavu. „Zatlačí bříško a zkrotí široké boky. Jsou pasové či vyšší, s rovnými či jen mírně vykrojenými nohavičkami, vyrobené z funkčních materiálů, a to buď celé, nebo alespoň v namáhané části. Možná by vás překvapilo, kolik žen nosí pod šaty stahovací kalhotky,“ říká stylistka Alena Vojířová z Trioly. Pokud se je rozhodnete vyzkoušet, dbejte na to, aby vás v žádném případě neomezovaly v pohybu a nikde neškrtily. Jinak se budete ošívat, všemožně popotahovat okraje a působit dost komicky.

Neviditelné, protože beze švů

Velkým hitem současnosti jsou tzv. neviditelné kalhotky. Jsou z jednoho kusu látky, nikde nemají švy, zakončení ani gumičky, nikde se pod šaty nerýsují. Krásně splynou s dokonalou siluetou pevné postavy. Napodobeninou jsou kalhotky, které mají minimum hladkých švů, nejsou zdobené a pod oblečením fungují podobně jako ty bezešvé.