Stahovací prádlo je nepohodlné a škrtí

A víte proč? Protože si je ještě záměrně kupujete o velikost menší. Musí ty vaše faldy přece pořádně stáhnout! Ale to děláte chybu. Základní funkcí stahovacího prádla a tvarovacího oblečení obecně je komprese. Nechcete se v pase přeštípnout jako vosa a nechat přetékat tukové polštářky, chcete svou siluetu zvýraznit, uhladit, ale ne sevřít do svěráku. Správné tvarovací prádlo musí být pohodlné, abyste v něm vydržela klidně celý den. Kupte si proto správnou velikost, takovou, kterou běžně nosíte. Zeštíhlující prádlo obepne vaše tělo na těch místech, na kterých má, je totiž navrženo tak, aby vylepšilo siluetu podle vaší skutečné velikosti. Pokud si myslíte, že menší prádlo vám poskytne větší podporu a vy budete krásnější, jste na omylu.

Tanga jsou „příšerně“ nezdravá

Samotná tanga ke zdravotním obtížím nevedou, problémy způsobí nevhodně zvolený materiál, střih nebo velikost. Pokud vám tanga nesedí a různě se posunují v oblasti intimních partií, pak mohou samozřejmě přispět k šíření infekce, ale není to pravidlem. Hlavním důvodem zdravotních problémů plynoucích z obliby tang jsou nevhodné materiály. Hedvábí, satén nebo syntetické látky zachycují vlhkost a vytváří prostředí ideální pro infekci.

„Nejen tanga, ale i veškeré spodní prádlo, které používáte denně, by mělo mít minimálně bavlněný klín, který vás udrží v suchu a omezí riziko potíží. Tanga by měla být také dobře tvarovaná a přiléhavá, ale ne příliš těsná. Měla by se pohybovat s vámi, aby se zabránilo tření o nejcitlivější oblasti. O dostatečné hygieně nemluvě, ta spolu s čistým spodním prádlem minimalizuje riziko infekce bez ohledu na to, jaký styl spodního prádla upřednostňujete,“ říká zástupce značky spodního prádla Adam Rožánek.

Velikost podprsenky se nemění

Tak tenhle mýtus mi přijde trochu přitažený za vlasy, protože všechny moc dobře víme, jak moc se nám za života mění proporce, prsa nevyjímaje. Ale podle odborníků si to prý spousta žen myslí a kupují si stále stejně velké košíčky, maximálně sáhnou po větším obvodu podprsenky. Přitom v průměru se velikost podprsenky mění za život celkem šestkrát. Klíč k nalezení dokonalého střihu a velikosti na celý život tedy existovat nemůže – přibíráte nebo hubnete, kojíte, a prsa také povadají. Je třeba se umět s těmito změnami vypořádat s nadhledem a velikost podprsenky přizpůsobit situaci, ať už jednou za pár let, nebo častěji, jak to tělo vyžaduje.

„Většina žen si myslí, že jakmile zná velikost košíčku, zůstane s ní po celý život. Ale stejně jako velikost džínů, tak i velikost podprsenky se s věkem mění. Při nákupu nového prádla je proto důležité dbát na to, aby byla podprsenka správně nasazená, a vyzkoušet i jiné velikosti, pokud si nejste stoprocentně jistá. Při zkoušení by měla podprsenka ideálně sedět na prostřední háček,“ doporučuje Ruslan Skopal, spolumajitel sítě obchodů se spodním prádlem.

Aby prsa zůstala pevná, je nutné v podprsence i spát

Spánek v podprsence nezabrání ochabnutí poprsí a nezastaví ani růst prsou, jak se někteří mylně domnívají. Nošení podprsenky během dne je snadný způsob, jak přidat poprsí oporu. Před spaním je ale vhodné ji sundat, aby si vaše prsa odpočinula, zejména proto, že tělo během spánku regeneruje i se přirozeně čistí, a podprsenka může tomuto procesu spíše bránit.

Podprsenka by se neměla moc prát

Právě proto, že je podprsenka prádlo jako každé jiné, a tudíž je v přímém kontaktu s pokožkou, měla by se prát často. Znečištěné tkaniny se časem opotřebovávají a rozpadají, jelikož reagují s nečistotami a mastnotou na vaší pokožce. Takže pokud podprsenku budete nosit delší dobu bez praní, nejenže ji více poškodíte, ale také se vám v ní rozmnoží více bakterií.

Zdroj: www.vlasta.cz Styx

Související články