Konečně je tady doba, kdy se ženy za své plnější křivky a nějaký ten faldík nestydí. Éra vychrtlých anorektických modelek sice ještě neskončila, ale v časopisech a na přehlídkových molech vidíme stále častěji i modelky krev a mlíko. Některé firmy si dokonce zakládají na kampaních, které jsou postavené na ženách, jež vídáme dnes a denně kolem sebe. Probíhají castingy na modelky plus size a křivky 90-60-90 začínají být překonané. A to je dobře.

Prádlo musí dokonale přilnout k tělu

Abyste se ve svém těle cítila prima a dokázala své přednosti vystavit na odiv, je třeba nosit dokonale padnoucí prádlo. A naučit se oblékat podle typu postavy. Máte-li své proporce takříkajíc v oku, máte vyhráno. Osvojte si základní pravidla, jak se oblékat v případě, že máte nějaké to kilo navíc, a zaměřte se na spodní prádlo pro baculky.

Druhá kůže

Spodní prádlo většinou není vidět, a pokud nechtěně ano, třeba kvůli zářezům a přetékajícím faldíkům, je to chyba. Dokonalé spodní prádlo by mělo být pod oblečením téměř neviditelné. Skvěle padnoucí prádlo dává vyniknout svrchnímu oblečení, a pokud patříte k plnoštíhlým ženám, o to více si dejte pozor na správně zvolenou velikost a střih spodního prádla.

Správná velikost je klíčem k úspěchu

U podprsenek se vyvarujte zapínání na dva háčky, ale zvolte širší. Pokud se čas od času věnujete nějakému sportu, volte rozhodně sportovní podprsenky. Z kalhotek vybírejte klasický střih s vyšším pasem nebo noste brazilky, na tanga rovnou zapomeňte. Prádlo musí dokonale sedět a být dostatečně prodyšné a kvalitní. „Většina žen se doslova snaží nacpat své proporce do prádla menšího, než ve skutečnosti potřebuje. Nebo ho naopak kupují o číslo větší v domnění, že tak skryjí plné tvary. Ani jedna z těchto variant však ženské postavě nelichotí. Důležité je vybrat vždy skutečnou velikost, kvalitní střih a také materiál. Vhodné jsou především přírodní látky, které jsou prodyšné, jako například bavlna,“ říká Adam Rožánek, zástupce prodejce české značky spodního prádla.

Jak poznáte, že vám podprsenka nesedí?

  • Zapínání není tam, kde má být. Správně má být zapínání ve vodorovné pozici v nejužší části zad, nesmí se posouvat nahoru a mezera by měla být na dva prsty.
  • Zařezávají se ramínka. Většinou jste si vybrala příliš velký obvod podprsenky. Protože prsa neudrží, všechna zátěž je na ramínkách. Rada stylistky Žanety Illutanové: „Když je obvod dostatečně pevný, drží prsa až z 80 %. Ramínka pak jen plní svou základní funkci – dolaďují celkový tvar prsou. Není tedy vždy nutné sáhnout po širokých ramínkách, ale pokud je preferujete, rozhodně se zaměřte na podprsenky ve střihu Perfect-Fit. Nebo na podprsenky nevyztužené.”
  • Prsa se v košíčcích tísní. Prsa v horní části košíčku přepadávají přes okraj a to nevypadá hezky. Zařezávání ani není zdravé. Vyberte si kostice, které obepínají prso po celé jeho délce, takže při pohybu prsa v košíčcích krásně sedí.
  • Kostice odstávají. Pokud vás kostice dřou do prsou nebo odstávají od těla, musíte si vybrat jiný střih podprsenky. Pro své pohodlí můžete zvolit podprsenku s flexi kosticemi, které mají pružné zakončení a nezapichují se do podpaží.
  • Prsa při pohybu propadávají spodem. Pokud při zvednutí rukou prsa propadávají, musíte sáhnout po podprsence s pevnějším obvodem.
  • Podprsenka vás tlačí. Pokud vám po sundání podprsenky na těle zůstávají otlačená a bolavá místa, určitě změňte velikost.
  • Prsa se rozjíždí do stran. Silnější ženy s většími prsy se bojí, že jim vyztužená podprsenka přidává na objemu, proto preferují nevyztužené koše. Ty však velká prsa u sebe neudrží, proto vybírejte mezi vyztuženými podprsenkami nebo těmi s dobře sedícími kosticemi.

Zdroj: www.vlasta.cz, Triola, Styx

Související články