Konečně je tady doba, kdy se ženy za své plnější křivky a nějaký ten faldík nestydí. Éra vychrtlých anorektických modelek sice ještě neskončila, ale v časopisech a na přehlídkových molech vidíme stále častěji i modelky krev a mlíko. Některé firmy si dokonce zakládají na kampaních, které jsou postavené na ženách, jež vídáme dnes a denně kolem sebe. Probíhají castingy na modelky plus size a křivky 90-60-90 začínají být překonané. A to je dobře.

Prádlo musí dokonale přilnout k tělu

Abyste se ve svém těle cítila prima a dokázala své přednosti vystavit na odiv, je třeba nosit dokonale padnoucí prádlo. A naučit se oblékat podle typu postavy. Máte-li své proporce takříkajíc v oku, máte vyhráno. Osvojte si základní pravidla, jak se oblékat v případě, že máte nějaké to kilo navíc, a zaměřte se na spodní prádlo pro baculky.

Druhá kůže

Spodní prádlo většinou není vidět, a pokud nechtěně ano, třeba kvůli zářezům a přetékajícím faldíkům, je to chyba. Dokonalé spodní prádlo by mělo být pod oblečením téměř neviditelné. Skvěle padnoucí prádlo dává vyniknout svrchnímu oblečení, a pokud patříte k plnoštíhlým ženám, o to více si dejte pozor na správně zvolenou velikost a střih spodního prádla.

Správná velikost je klíčem k úspěchu

U podprsenek se vyvarujte zapínání na dva háčky, ale zvolte širší. Pokud se čas od času věnujete nějakému sportu, volte rozhodně sportovní podprsenky. Z kalhotek vybírejte klasický střih s vyšším pasem nebo noste brazilky, na tanga rovnou zapomeňte. Prádlo musí dokonale sedět a být dostatečně prodyšné a kvalitní. „Většina žen se doslova snaží nacpat své proporce do prádla menšího, než ve skutečnosti potřebuje. Nebo ho naopak kupují o číslo větší v domnění, že tak skryjí plné tvary. Ani jedna z těchto variant však ženské postavě nelichotí. Důležité je vybrat vždy skutečnou velikost, kvalitní střih a také materiál. Vhodné jsou především přírodní látky, které jsou prodyšné, jako například bavlna,“ říká Adam Rožánek, zástupce prodejce české značky spodního prádla.

Jak poznáte, že vám podprsenka nesedí?

Jak poznáte, že vám podprsenka nesedí?

  • Zapínání není tam, kde má být. Správně má být zapínání ve vodorovné pozici v nejužší části zad, nesmí se posouvat nahoru a mezera by měla být na dva prsty.
  • Zařezávají se ramínka. Většinou jste si vybrala příliš velký obvod podprsenky. Protože prsa neudrží, všechna zátěž je na ramínkách. Rada stylistky Žanety Illutanové: „Když je obvod dostatečně pevný, drží prsa až z 80 %. Ramínka pak jen plní svou základní funkci – dolaďují celkový tvar prsou. Není tedy vždy nutné sáhnout po širokých ramínkách, ale pokud je preferujete, rozhodně se zaměřte na podprsenky ve střihu Perfect-Fit. Nebo na podprsenky nevyztužené.”
  • Prsa se v košíčcích tísní. Prsa v horní části košíčku přepadávají přes okraj a to nevypadá hezky. Zařezávání ani není zdravé. Vyberte si kostice, které obepínají prso po celé jeho délce, takže při pohybu prsa v košíčcích krásně sedí.
  • Kostice odstávají. Pokud vás kostice dřou do prsou nebo odstávají od těla, musíte si vybrat jiný střih podprsenky. Pro své pohodlí můžete zvolit podprsenku s flexi kosticemi, které mají pružné zakončení a nezapichují se do podpaží.
  • Prsa při pohybu propadávají spodem. Pokud při zvednutí rukou prsa propadávají, musíte sáhnout po podprsence s pevnějším obvodem.
  • Podprsenka vás tlačí. Pokud vám po sundání podprsenky na těle zůstávají otlačená a bolavá místa, určitě změňte velikost.
  • Prsa se rozjíždí do stran. Silnější ženy s většími prsy se bojí, že jim vyztužená podprsenka přidává na objemu, proto preferují nevyztužené koše. Ty však velká prsa u sebe neudrží, proto vybírejte mezi vyztuženými podprsenkami nebo těmi s dobře sedícími kosticemi.

Zdroj: www.vlasta.cz, Triola, Styx

Související články