Denní krém je ideální volbou pro přípravu pleti i pro večerní líčení. Zářivost pleti vylepší také podkladová báze. Vyhladí pokožku a způsobí, že k ní nanesený make-up lépe přilne. Pod večerním osvětlením bude vypadat dokonale, ale také vydrží nároky společenského večera spojeného s tancem. Jeho stabilitu podpoříte také tím, že použijete štětec vytvořený pro nanášení make-upu. Profesionální vizážisté vše korunují zmatňujícím transparentním pudrem, především na místech, kde má make-up tendenci sjíždět po mastnější pleti. Určitě patří na čelo, nos a bradu. Naopak na tváře patří rozjasňovač.

Oči jako magnet

Přitažlivé líčení očí vytvoříte kombinací dvou kontrastních odstínů. Tmavší aplikujte na celé pohyblivé víčko a blendovacím štětcem ho rozpracujte doztracena. Vytáhněte ho až směrem k obočí, tím opticky zvětšíte oko. Na závěr zvýrazněte vnitřní koutek oka světlejším perleťovým stínem, líčení tak zjemníte a oko získá zářivou jiskru. Večerní líčení si zaslouží vínovou a zlatou barvu.

Zdroj: Youtube

Linkování

Černá linka podtrhne dramatičnost líčení, ať už se tančí tango, nebo paso doble. Méně zručné malířky mohou naostřit černou tužku a krátkými tahy linku vykreslit co nejblíže kořínkům řas. Na konci oka mírně vytočit nahoru. Více zručnosti si žádají tekuté linky. Kompromisem jsou tekuté linky ve fixu. Při malování víčko vytáhněte mírně nahoru a do strany, aby se pokožka napnula jako malířské plátno. Korunujte dvěma vrstvami řasenky nanesenými především na konečky řas.

Jak to cítí Iva

„Líčení už vnímám jako ‚nadstavbu‘ pleťové péče. Proto mám ráda produkty s obsahem různých pečujících látek – jako například extraktu z kaviáru, který mám v pleťovém krému i v make-upu,“ říká Iva Kubelková, která je už téměř dvě desítky let tváří známé české kosmetické značky.

Druhým důležitým kritériem při výběru produktů pro líčení je pro ni jejich výdrž. „Přestože během přímého přenosu zatančím jen jedno, maximálně dvě taneční čísla, moje líčení musí vydržet na svém místě několik hodin. Tance jsou fyzicky velmi náročné, nemluvě o tom, že jsem neustále pod drobnohledem světel a kamer. Nemám ráda nánosy líčidel, proto mi velmi vyhovuje textura dlouhotrvajících make-upů, korektorů a rtěnek. Nedám dopustit ani na dlouhotrvající rtěnku. Tento bestseller totiž dokazuje, že mezi nádhernými barvami, výdrží a dobrým pocitem už nemusíte dělat kompromisy.“

Zdroj: vlasta.cz dermacol.cz youtube.com

Související články