Herečka Dana Morávková zraje jako víno. Bývalá úspěšná krasobruslařka a polovina jednoho z nejstabilnějších manželských párů českého showbyznysu (jejím manželem je klavírista Petr Malásek, se kterým má syna Petra) se v módě vyzná a většinou nešlápně vedle. Miluje elegantní styl oblékání, ale potkat ji můžete i v džínách a koženém křiváku, samozřejmě s barevným messengerem přes rameno. Vždycky usměvavá padesátnice strčí do kapsy i mnohem mladší kolegyně.

Dana Morávková je známá především z pohádek Z pekla štěstí a z rolí v televizních seriálech Rodinná pouta a Ordinace v růžové zahradě. Moderovala také pořad Snídaně s Novou. Ačkoli v divadle hraje i komediální role, pro mnohé televizní diváky je hlavně představitelkou záporných postav. Sama prý nemůže říct, jestli jí role mrch sednou lépe nebo hůře. První potvoru jí přidělil režisér Zdeněk Troška v pohádce Z pekla štěstí, kde hrála Doru. A pak přišla úžasná potvora Andrea, kterou si přes její šílenou povahu oblíbila většina diváků. Dnes má Dana Morávková stálé angažmá v pražském Divadle bez zábradlí.

Rafinovaně ženská

Ale vraťme se k jejímu stylu. Přestože nejvíce miluje šaty, ve kterých vynikne její ženská postava, často s hlubokým výstřihem nebo překřížením přes prsa, nepohrdne ani klasickým kalhotovým kostýmem nebo barevnou blůzkou a kalhotami s cigaretovými nohavicemi. A protože je menšího vzrůstu, většinou ji nepotkáte bez alespoň středně vysokých podpatků. Velmi oblíbené jsou lodičky na jehlách, ať už s uzavřenou, nebo otevřenou špičkou či patou.

Kabelky jsou její vášní

Ve společnosti se Dana Morávková často blýskne dlouhou večerní róbou nebo krajkovými šaty pouzdrového střihu. Vždy má v ruce psaníčko nebo malou kabelku, většinou samozřejmě svojí vlastní kolekce, kterou tvoří dvakrát do roka pro značku Elega. Není mnoho hereček, které by navrhovaly kabelky, proto můžete její výrobky vídat i v rukách jejích hereckých kolegyň.

Vybarvená

Dana Morávková miluje, a tím pádem i nosí výrazné barvy. Sytě modrá, výrazně červená nebo lahvově zelená k ní patří. Nebojí se ani výrazného líčení, její rty vždy zdobí osobitá rtěnka, která často ladí s barvou potisku, stejně jako boty a kabelka. Herečka na sebe ráda upozorní a dává tak najevo, že má módu v malíčku.