Saxana na celý život

V pouhých osmnácti letech si Petra Černocká zahrála legendární Saxanu ve snímku Dívka na koštěti a tahle role ji poznamenala na celý život. Vystudovaná operní pěvkyně a klavíristka záhy po ukončení školy nastoupila do divadla Semafor a klasický zpěv hodila za hlavu. Dlouhá léta vystupovala se skupinou Kardinálové Zdeňka Merty, dnes tvoří hudební duo s manželem Jiřím Pracným.

Zesvětleno

Petra Černocká po vzoru ostatních starších žen výrazně zesvětlila a zkrátila vlasy, což jí ubralo hned několik let. Stále si udržuje štíhlou postavu a radost ze života, která je patrná z jejího rozesmátého obličeje, jistě hraje svoji roli. Zkrátka Petra působí mladistvě a podle toho se také obléká. Tmavé barvy vystřídala bílá a pastelové odstíny, což podle rad stylistů funguje – a zpěvačka je toho zářným příkladem.

Jako zamlada!

Nebojí se vzít si na sebe tričko s potiskem, džíny, barevné tenisky a extravagantní brýle s barevnými obroučkami. Ostatně brýle jsou jejím nejvýraznějším doplňkem, často je volí právě v kontrastu s oblečením. Vyžívá se také v různých pokrývkách hlavy, barety a kloboučky různých tvarů jsou nedílnou součástí Petřiných outfitů. A když se oblékne na společenskou akci veskrze elegantně, stejně dodá stylu šťávu nějakým drobným detailem, doplňkem, upoutávkou. Petra nás rozhodně nenudí a tak to asi i zůstane.