Sluníčko sedmitečné

Puntíky jsou romantické a dalo by se říct, že vysloveně dívčí. Ale i starší dámy mohou v drobných puntících bodovat. Elegantní kombinace black & white nás nepřestává bavit, i když letos přichází na řadu i výrazně pestřejší puntíkované variace. O vhodné velikosti puntíků se dá polemizovat – nejde ani tak o věk nositelky, ale spíše o styl oblečení a tvar postavy. Někdo může v puntíku působit robustně, někdo zbytečně jako diblík, nad některými z vás však v puntíkatých šatech můžeme jen obdivně vzdychnout. Když už se pro puntík rozhodnete, musíte si být jistá, že ho chcete nosit. Navenek se to okamžitě projeví.

Drobně rozeseté

Pokud se pyšníte postavou krev a mlíko, ani vy si kulaté vzory nemusíte odpírat. Na velké puntíky ale raději zapomeňte, mohly by vás opticky rozšiřovat. Velká kola přenechte mladším a štíhlejším. Vám budou slušet spíše nenápadné tečky nebo nepravidelná spletená kolečka. Sázkou na jistotu je také drobný motiv na tmavém podkladu. Puntíky sluší šatům, sukním, halenkám i širokým kalhotám, jen je třeba mít na paměti, že na doplnění puntíkatých kousků se hodí pouze a jen minimalistické a jednobarevné modely. A to samozřejmě platí i pro doplňky!

Když se kola roztočí

Chcete-li se v rámci módy trochu odvázat a puntík vám hraje do karet, vyrazte ven třeba v kolové sukni potištěné velkými a barevnými puntíky. K ní si oblékněte jednoduché bílé tričko, zastrčte ho dovnitř, na nohy bílé tenisky a na hlavu třeba slamáček. Nebo vytáhněte košilové šaty s drobnými puntíky a doplňte je kratší džískou a slip-on teniskami v pudrové barvě. Nechcete-li se pouštět do nějakých větších extravagancí, vyhlédněte si v obchodě pár puntíkovaných doplňků. Nosí se kloboučky, šátky, pásky a látkové kabelky nebo třeba espadrilky s puntíkovanou stužkou kolem nártu. A must have letošního jara? Puntíkovaný městský batůžek.