Inspirace kulturami černého kontinentu a východními náboženstvími přináší do módy téměř duchovní rozměr. S etno vzory a jemnými látkami můžete procestovat doslova celý svět.

Pestrobarevné šaty, maxidélky a volány, to vše evokuje volání dálek. Završeno koženými a zlatými doplňky, smalty a opulentními šperky z přírodních kamenů. Skvostná a originální, divoce barevná a navýsost extravagantní, každopádně nepřehlédnutelná – to je domorodka z ostrovů v Karibiku.

Na jaké etno kousky byste měli při nákupu zaměřit pozornost?

Lehoučké vzorované šaty

Předně určitě na letní šaty. Ať už máte ráda jednobarevné kratší, nebo třeba vzorované maxi, v kolekcích si určitě vyberete. Trendem jsou především volnější šaty v mírně rozšířeném a áčkovém střihu. Podtrhněte svůj půvab ve stylových modelech zdobených výšivkou či volánky.

Aztécké tuniky a topy

Kromě rozevlátých letních šatů jsou skvělou alternativou do horkých letních dnů také tuniky a topy z lehkých materiálů v kombinaci se šortkami, širokými splývavými kalhotami, nebo maxi sukní. Myslete na to, že méně je někdy více, a do svého outfitu zakomponujte pouze jeden výrazný vzorovaný prvek. Vyhnete se pak nechtěnému „přeplácanému“ dojmu. I když bohémský styl i tuto alternativu připouští.

Páskové sandálky a háčkovaná žebradla

Doveďte svůj letní boho look k dokonalosti těmi správnými doplňky. Nízké sandálky, pantofle či espadrilky v neutrálních barvách jsou skvělou volbou. Vsaďte na kousky ozvláštněné přírodními materiály nebo poutavými aplikacemi. Třásně, korálky, kožené řemínky a štras nesmí ve vašem letním botníku chybět. Na pořadu dní jsou také slaměné či ratanové kabelky, háčkovaná „žebradla“ a zdobné ledvinky.

Mix různorodých cetek styl vyšperkuje

Neodolatelné vrstvení stylově rozličných náramků a náhrdelníků etno look doslova vyžaduje. Kombinace pásků z různobarevné kůže, korálků dřevěných i skleněných, kamenů a sklíček, ale i šperků z kočičího zlata působí možná trochu kolotočářsky, ale k boho módě sedí. Když se ozdobíte originálními šperky v etno stylu, klidně můžete zvolit jednodušší základ oblečení. I tak budete velmi, velmi výrazná.

Zdroj: https://vlasta.cz