Koronatrend

Víte, jaký je nejstylovější účes letošního roku? Je to trošku delší mikádo, které se nazývá lob. Sahá až k ramenům a velmi často je doplněno ofinou, ať už rovnou a hustou, patkou, nebo třeba takzvanou záclonovou. Ta je aktuálně královnou mezi ofinami. Oblíbila si ji například krásná herečka Halle Berry (55).

A kde se vlastně záclonová ofina vzala a jak přesně vypadá? Pochází z dob lockdownu, stejně jako třeba obliba teplákových souprav nebo trend domácí úpravy obočí. Původně je to tedy přerostlá ofina, která ženy trápila, když byla zavřená kadeřnictví. Netrvalo dlouho a stal se z ní hit. Dlouhá ofina rozpůlená uprostřed a načesaná ke stranám patří aktuálně k nejpopulárnějším účesům. Když si ji dnes necháte střihnout u svého kadeřníka, bude na vnitřních stranách nejkratší a na těch vnějších naopak zase nejdelší. To je její vylepšená podoba.

Samé výhody

Tahle ofina je poměrně jednoduchá na údržbu, protože ji stačí jen každý den lehce přejet žehličkou nebo párkrát fouknout fénem přes kulatý kartáč. I když se jedná o rychlou úpravu, nikdy nezapomeňte na použití termoochranného přípravku.

A co je ještě lepší než snadný styling? Rozhodně skutečnost, že tento typ ofiny sluší podle kadeřníků všem tvarům obličeje a je vhodný pro všechny typy vlasů. Takže nemusíte řešit, jestli vám bude slušet, když máte čtvercový obličej nebo se vám vlasy všemožně vlní.

A nesmíme zapomenout ani na fakt, že tahle ofina dokáže omladit. Rafinovaně totiž skryje vrásky na čele a také trochu zamaskuje vějířky kolem očí.

Účesy

Tato ofina v podstatě supluje ozdoby do vlasů a každý účes udělá jedinečným. Zkuste ji vyžehlit do hladka, konce lehce vytočte směrem od obličeje a zbytek vlasů také narovnejte. Nebo jí naopak dodejte objem přes kulatý kartáč a učešte si k ní ledabylý drdol. Uvidíte, že i obyčejný culík bude rázem vypadat jako účes na červený koberec.

Tip: Pokud jste se rozhodla, že záclonovou ofinu vyzkoušíte, nechte si ji napoprvé ustřihnout trochu delší, abyste ji mohla snadno sepnout sponkami nebo zandat za uši. Když s ní budete spokojená, můžete si ji příště nechat zkrátit.