Sebelepší složení balzámu nemá šanci, když se na povrchu pusy vytvoří neprodyšná vrstva odumřelých buněk. Ráno po vyčištění zubů promasírujte vlhkým kartáčkem celou plochu rtů. Není třeba moc tlačit, musí to být příjemné. Masáž také pokožku prokrví a povzbudí přirozenou regeneraci.

Změna je krása

Klasické tuhé tyčinky na rty odvádějí spolehlivou práci. Ale prostřídejte je krémovými balzámy. Snadněji se roztírají a tím, že se dá vytvořit silnější vrstva, vznikne pečování masky. Což znamená, že rty se pod ní zahřejí jako v sauně a vstřebají větší množství aktivních látek. Efekt není jenom okamžitý, ale také dlouhodobý.

Inspirace

Skvělým společníkem pohody rtů je oční krém. Mají totiž podobné požadavky na hydrataci, výživu i ochranu. Některé značky dokonce uvádějí na obalu určení pro tyto části obličeje. Při nanášení krému mírně přetáhněte také konturu rtů na okolní pokožku. Oční krém potěší především hodně suché rty a zralou pokožku.

Koncentrace

Když navzdory pečování pusa svědí, dělají se šupinky nebo praskliny a máte pocit, že si pusu natíráte snad dvacetkrát za den, je třeba nejen doplňovat blahodárné složky zvenku, ale také hlídat, aby se přirozená hydratace nevytrácela směrem ven. Přídavek oleje v balzámu, nebo čisté oleje, klidně i v tužší formě pečujícího másla, udrží rovnováhu.

Očista

Neříkejte si, že když nepoužíváte rtěnku, večer není nutné rty odličovat. Sezónní smog, prach, mastnota z rukou se přilepí na povrch a pouhé opláchnutí vodou s nimi nehne. V chladných měsících bude rtům, stejně jako zbytku tváře příjemné především odličovací mléko, které čistí i zklidňuje.

Noční směna

Večerním ošetřením rtů posílíte přirozenou regeneraci, která probíhá během spánku. Dejte si balzám na noční stolek tak, aby byl v dosahu, když si na pečování vzpomenete až vleže, ať nemusíte vstávat. Vrstva balzámu také chrání rty před odíráním polštáře, samozřejmě pokud spíte na břiše. Už po pár dnech noční kúry zjistíte, že se rty méně vysušují i ve dne. Budou hladší a opticky plnější. Také na nich lépe drží rtěnka.

Zkrášlování

Rtěnka? Teď? Ano! Chladu odolá krémová varianta, které obvykle obsahuje i pečující složky, třeba vosky či oleje. Trochu problémové jsou dlouhodržící rtěnky, které mají tekuté složení. Osvědčila se rtěnka 2v1 s barevnou částí a pečujícím balzámem, který doplníte vždy, když pusa ztratí pohodu a pod barvou se vysuší. Spřátelit rtěnku s balzámem nebo olejem většinou neklapne. Vybarvěte pusu před nanesením péče konturovací tužkou, tahle kombinace vypadá přirozeně a je v chladném počasí pohodlná.

Tohle nikdy nedělejte!

Olizováním pálení pusy nezahánějte. Uleví jenom na chvíli. Enzymy, které sliny obsahují, vysušování pusy ještě zhorší.

Na pusu nesahejte. Někdy to děláme bezděčně, třeba při přemýšlení. Přenáší se na ni z prstů nečistoty a bakterie, které mohou vyvolat podráždění.

Zdroj: https://vlasta.cz, nowfoods.com/products/beauty-health/category/facial-care/lip-care, mindbodygreen.com/articles/lip-care-routine

Související články