Samozřejmě že mladé nožky vypadají trochu jinak než ty, které pobíhají po světě o něco déle. Nebudeme si nic nalhávat, naše pokožka ztrácí s věkem pružnost. Ale jsou tu jistá ALE… Ty z vás, které celoživotně sportovaly a s přibývajícím věkem neusínají na vavřínech, si můžou dovolit nosit ve volném čase třeba i minisukni. Proč ne? Ovšem do práce se příliš krátké sukně od jistého věku nehodí. Hra na diblíka, byť s postavou, kterou by vám mohla nejedna dvacítka závidět, bývá lehce úsměvná.

Takže pokud chcete vypadat svěže a hezky tvarované nohy ukazovat světu, zvolte délku dlaň nad kolena, to je únosné minimum. Sukně v této délce odhalí jen kousek stehna, navíc v jeho nejužším místě, a dá vyniknout kolenům a hlavně štíhlým nebo vypracovaným lýtkům. Ale kratší sukně se nemusí vzdát ani ty z vás, které mají nějaké to kilo navíc a trápí se celý život „silnějším spodkem“. Jde jen o to, abyste kratší délce sukně vybraly také správný střih pro váš typ postavy.

Pouzdrová sukně nesmí nikde „táhnout“

Sukně pouzdrového střihu zvýrazní ženské křivky, a pokud nemáte nohy vyloženě jako soudky, tedy bez znatelného zúžení v oblasti kolen, určitě si můžete dovolit její zkrácenou variantu. Dejte pozor na to, aby se vám sukně při každém kroku nevyhrnovala nebo vás neobepínala až příliš a nemusela jste ji popotahovat dolů. S tím si poradí jemné nařasení nebo rozparek v zadním švu sukně, který může fikaně nahradit i zip. U příliš úzké sukně se vyvarujte rozparku na boku, působí lacině a může pokazit celkový dojem. Pouzdrové sukni sluší volnější vršek do légy, s úvazem nebo podkasaný do gumy, ale i delší projmutá halenka.

Nechcete-li poutat na zadek, zvolte rovný střih

Necítíte-li se na pouzdrovou sukni, nabízí se univerzální varianta – sukně rovného střihu. V té se leccos ztratí, a když vychytáte délku, i ona může působit lehce vyzývavě a žensky. A to právě proto, že jí dovolíte decentně odhalit kolena! Důležité je, aby byla ušita z kvalitního materiálu, nemačkala se a nikde nepnula. Hodí se jako součást byznys kostýmu, ale i jako volnočasová varianta, třeba k jednoduchému bavlněnému tričku nebo sportovní košili.

Máte silnější stehna? Sáhněte po sukni do áčka

Ale pozor, pokud vybíráte áčkovou sukni ve zkrácené délce, rozšíření musí být jen velmi nenásilné, aby se vám sukně hezky vlnila nad koleny, ale stále zlehka kopírovala siluetu. Tenhle střih sukně ocení hlavně ženy se silnějšími stehny a větším zadečkem, které si ovšem mohou dovolit obeplý strečový vršek, ten k áčkové sukni sedne nejlépe. Co se týče materiálu, hodí se lehoučké hedvábí, viskóza a tenká bavlnka s velice drobným potiskem.

Trápí vás povolené bříško? Vyzkoušejte zavinovačku

Zavinovací sukně v délce dlaň nad kolena je chytrou volbou pro ty z vás, které trápí povolené bříško a příliš široké boky. Díky asymetrickému střihu se v zavinovačce nějaké ty nesrovnalosti ztratí, tenhle střih je také velmi pohodlný, protože si velikost můžete upravit přesně na míru. Díky překřížení vpředu nebo z boku vznikne rozparek nebo asymetrické cípy, které působí zajímavě a odpoutají pozornost od problematických partií. Zavinovací sukni můžete nosit i přes legíny, silné neprůhledné punčocháče nebo třeba kalhoty. Fantazii se meze nekladou.