Balonová sukně, magenta a top s flitry! Připravte se na zářivé jaro

Jitka Musilová | 17. 2. 2023
Sako Matalan 2190 Kč
Košile F&F 399 Kč a mikina Bella Hadid, info o ceně v obchodě
Kabelka

Aktuální venkovní teplota zdaleka nenaznačuje, že by bylo třeba přemýšlet o tom, co si obléknete na přelomu zimy a jara, ale to se může ze dne na den zlomit. Na jaké jarní novinky se můžete připravit už teď?

Přinášíme vám tři módní trendy, kterými zkraje jara oslníte.

Zdroj: Youtube

Magenta, favoritka nadcházející sezóny

Jako každý rok, i na sklonku toho minulého vybral světový institut Pantone barvu pro nadcházející sezónu. Stala se jí magentová, tedy konkrétně odstín Viva Magenta. Je to něco mezi tmavší vínovočervenou a červenorůžovou. Výrazný odstín se okamžitě promítnul do módních trendů. „Nevěšte hlavu, pokud neseženete kousek celý v této barvě nebo si nejste jistí, zda máte v ruce do puntíku totožný odstín. Úspěch bude mít i oblečení, které kombinuje barvu Viva Magenta a například modrou nebo zelenou,“ radí stylistka Erika Poštolková. „Zahalte se do trendy barvy a probuďte svou energii.“ Užít si i můžete v rámci celého outfitu tón v tónu, případně lze zvolit jen jeden barevný akcent doplněný o nějakou méně nápadnou barvu.

Eva Pavlová: Inspirujte se elegantním i ležérním stylem nové první dámy
Krása

Eva Pavlová: Inspirujte se elegantním i ležérním stylem nové první dámy

Spousta třpytu a odlesků

Metalické barvy, množství různě velkých flitrů a hlavně spoustu třpytek si asi dopřáváme jen při určitých příležitostech. Nadcházející jaro se ale ponese v duchu lesku a podobné okázalé zdobení bude součástí i běžného oblečení a doplňků. „Tento trend opravdu proměňuje metalické kousky z příležitostného party oblečení na celoroční oblíbence. Třpytivé a flitrované vršky jsou vždy elegantní, ale nyní vyzkoušejte například okázalé kalhoty nebo sukni. V případě, že byste se v tomto oblečení necítila ve své kůži, zvolte nějaký lesklý doplněk, třeba kabelku nebo boty,“ radí Poštolková. Mimo stříbrné a zlaté barvy vybírejte spíše jemnější a světlejší barevnou paletu flitrů, jako jsou světle růžová, pastelová nebo rovnou průhledná.

Jak mít zářivou pleť: Peeling nestačí a nezapomeňte na zálivku
Krása

Jak mít zářivou pleť: Peeling nestačí a nezapomeňte na zálivku

Balonový střih

Balonové rukávy, to je stále se v cyklech vracející klasika. Tzv. puff sleeves můžete vidět na šatech, halenkách, ale i bundách. Nyní se však balonový střih stal hlavním prvkem celého oblečení. „Od áčkového střihu šatů s balonovými rukávy se nyní dostáváme k balonovým spodničkám. Šaty nebo sukně s balonovým spodním lemem jsou pro letošní sezónu tou nejlepší volbou. Dávejte si však pozor na kombinace. K těmto kouskům se hodí spíše upnutý vršek,“ říká Erika Poštolková.

Jak vybrat podprsenku: Upravujte ramínka a zapojte pohyb. Push up ne vždy prospívá
Krása

Jak vybrat podprsenku: Upravujte ramínka a zapojte pohyb. Push up ne vždy prospívá

Jana Fabiánová: Naučila jsem se brát věci takové, jaké jsou
Rozhovory

Jana Fabiánová: Naučila jsem se brát věci takové, jaké jsou

ZDROJ: časopis Vlasta

Tagy jaro oblečení Pantone trend