Jaký střih sukně vám bude nejvíc slušet: Tip pro ženy s povoleným bříškem i větším zadečkem

Jitka Musilová | 8. 2. 2023
Sukně, Primark
Sukně, Bonprix, 329 Kč a 399 Kč
Sukně, Gant 2749 Kč a Simple 1995 Kč

Délka a střih sukně udělají s vaší postavou zázraky. Pokud máte tlustá stehna a neforemná kolena, asi není dobré nosit mini, to dá rozum. Kdy si můžete dovolit odhalit nohy?

Ty z vás, které celoživotně sportovaly a mazaly si nohy krémem, si můžou i ve vyšším věku dovolit nosit trochu kratší sukně. Na procházku, na sport… Ale do práce se příliš krátké sukně nehodí. Pokud chcete vypadat mladistvě, zvolte délku dlaň nad kolena a odhalte jen malý kousek stehna v jeho nejužším místě. A vyberte si hlavně správný střih lichotící vaší postavě.

Máte větší zadeček? Zvolte rovný střih

V sukni rovného střihu se leccos ztratí, a když vychytáte délku, může vám hodně slušet. Důležité je, aby byla ušita z kvalitního materiálu, nemačkala se a nikde nepnula. Hodí se jako součást byznys kostýmu, ale i jako volnočasová varianta, třeba k jednoduchému bavlněnému tričku nebo sportovní košili.

Nejšílenější diety: Hubnutí pomocí zmrzliny jde, má to ale svá "ale"
Hubnutí

Nejšílenější diety: Hubnutí pomocí zmrzliny jde, má to ale svá "ale"

Trápí vás silnější stehna? Noste sukně do áčka

Áčková sukně z lehoučkého materiálu se může hezky vlnit nad koleny a přitom zlehka kopírovat siluetu. Tenhle střih sukně ocení hlavně ženy se silnějšími stehny a větším zadečkem, které si ovšem mohou dovolit obeplý strečový vršek, ten k áčkové sukni sedne nejlépe. Co se týče materiálu, hodí se lehoučké hedvábí, viskóza a tenká bavlnka s velice drobným potiskem.

Zapomeňte na resorty! Novým trendem jsou duševní lázně doma
Zdraví

Zapomeňte na resorty! Novým trendem jsou duševní lázně doma

S povoleným břichem vyzkoušejte zavinovačku

Zavinovací sukně v délce dlaň nad kolena je chytrou volbou pro ty z vás, které trápí povolené bříško a příliš široké boky. Díky asymetrickému střihu se v zavinovačce nějaké ty nesrovnalosti ztratí, tenhle střih je také velmi pohodlný, protože si velikost můžete upravit přesně na míru. Díky překřížení vpředu nebo z boku vznikne rozparek, který odpoutá pozornost od problematických partií.

Kabátová mánie. Nebojte se barev, zima ještě nekončí, a navíc se nakupuje levněji
Krása

Kabátová mánie. Nebojte se barev, zima ještě nekončí, a navíc se nakupuje levněji

Pouzdrová sukně pro ženské křivky

Pokud nemáte nohy jako soudky, určitě si můžete dovolit její zkrácenou variantu. Dejte pozor na to, aby se vám sukně při každém kroku nevyhrnovala nebo vás neobepínala až příliš a nemusela jste ji popotahovat dolů. S tím si poradí jemné nařasení nebo rozparek v zadním švu sukně, který může fikaně nahradit i zip. U příliš úzké sukně se vyvarujte rozparku na boku, působí lacině a může pokazit celkový dojem.

Zdroj: www.vlasta.cz

Tagy materiál zadek