Pokud zrovna nemáte ideální modelkovské míry, tak moc dobře víte, jak těžké je najít sukni, která by perfektně seděla. Slušet vám budou sukně ze splývavého materiálu, kdy se při chůzi látka přirozeně vlní a jemně povlává kolem kolenou. Sukně by měla být i něčím zajímavá. Úplně jednoduchá sukně vypadá tak trochu jako „placka“ a postavě moc neprospívá, proporce spíše rozšiřuje. Třeba lehká asymetrie v délce odpoutá pozornost od širších boků a velkého zadečku. Nejlepší sukně pro korpulentnější figuru je ta střižená do áčka, i když ani pouzdrová sukně nemusí být šlápnutím vedle, jen je třeba zvolit správnou délku s ohledem na tvar stehen a lýtek. Pokud máte povislou kůži nad koleny, do města volte raději délku těsně pod kolena nebo až na zem, ale u volnočasového modelu se na tyhle drobné nedostatky klidně vykašlete, jde hlavně o to, abyste se cítila dobře a v pohodě vy sama.

Hitem léta jsou cípy

Cípaté sukně totiž perfektně zamaskují proporční nedostatky a upoutají pozornost okolí střihem. Zároveň se dobře nosí, protože jsou rozevláté a vy si při pohybu nemusíte dávat pozor na to, jestli se vám sukně někde neroluje nebo nevytahuje. Cípatou sukni v kombinaci s džískou nebo křivákem a teniskami unosíte až do listopadu.

Až na zem

O šatech v délce po kotníky jsme psali začátkem prázdnin, stejný úspěch letos slavily i maxi sukně. Jejich síla spočívá v tom, že dovedně skryjí všechno, co má zůstat skryté, tedy objemnější spodek nebo třeba křečové žíly. A dají naopak vyniknout štíhlému pasu a bujnému poprsí. K dlouhé sukni si oblékněte uplý top či tílko s tenkými rukávky a přes ramena na podzim přehoďte pléd nebo si oblékněte kratší bolérko.

Džínová klasika

Nosí se po celý rok a nejinak tomu bude i letos. K džínové sukni můžete natáhnout i silnější punčocháče nebo barevné legíny a na nohy obout třeba kanady s hrubou podrážkou. Pokud chcete projevit ženskost, vyberte si kotníkové boty na platformě a nahoru bílou halenku a elegantní projmuté sáčko, pak v džínové sukni můžete vyrazit i na pracovní schůzku.

Je libo zavinovačku?

Tahle střihová varianta nemá chybu. Sukni si můžete upravovat podle aktuální velikosti a vždy budete vypadat dobře. Nosí se různé délky, kombinace barev i potisků. A až se trochu ochladí, k zavinovací sukni můžete obléknout over size svetr a vytvořit tak velmi ležérní, obdivuhodný model.

Řasení, sklady a hlavně atraktivní plissé

Plisované sukně i kalhoty na nás útočí již několik sezon, a pokud jste ještě nepodlehla trendu pravidelných skladů, je nejvyšší čas to napravit. Pravdou je, že plisovaná sukně nesluší všem, protože opticky rozšiřuje. Proto by se jí měly vyvarovat ženy s výrazně podsaditým spodkem. Pokud však máte souměrnou vyšší postavu, vyběhněte do obchodu a ulovte si tu svou plisovanou sukni právě teď. V kombinaci s bílými minimalistickými teniskami vám bude ohromně slušet!