Halenky a blůzky charakterizují ženy stejně jako šaty a sukně. A mnozí muži nám tuhle pohodlnou a přitom elegantní módu závidějí. Zatímco oni se musí při každé společenské události soukat do mnohdy nepohodlného obleku a ke košili uvazovat kravatu nebo motýlka, my si můžeme užívat v příjemných a přitom sofistikovaných šatech nebo sukních doplněných halenkou. Tu unosíte celoročně, v zimě zafunguje v kostýmu nebo pod přízovým svetrem či kardiganem, na jaře a v létě vhodně doplní sukni, kalhoty volného střihu nebo šortky, i k džínám je naprosto skvělou volbou.

Volány, volány a zase volány

Jemný a decentní volánek kolem výstřihu zjemní celkový dojem, stejně tak i atraktivní fiží, které se bude vyjímat i pod sáčkem, jen tak lehce vykukující zpoza klop. Volány mohou suplovat i rukávy, u šifonových nebo hedvábných halenek mohou tvořit hned několik překrývajících se vrstev. Pokud si snad myslíte, že vám volány přidají kila, obavy nejsou namístě. Právě tenoučký materiál zajistí, že budou krásně splývat a při pohybu se rozvlní, přičemž odpoutají pozornost od problematických partií.

S jemným potiskem

Letos na nějaké extra vzory zapomeňte, nosí se spíše ty jemnější a méně okázalé. Halenky oživené drobným potiskem působí velmi elegantně, a když se vám podaří vzorek barevně sladit s kalhotami nebo sukní, vznikne dokonalá kombinace. Stejně tak můžete vzorek ladit s botami nebo kabelkou, barva nemusí přesně odpovídat, je důležité zachovat tón. Halenkám sluší jemné puntíky, kostka a proužky, ale i drobné kvítky a lístky i ostatní přírodní motivy. Vážky, motýli, ptáčci, vše je dovoleno.

Zastrčené za opasek nebo jen tak volně?

Ať už si vyberete blůzku do pasu a s rantlem, nebo vsadíte na prodlouženou délku, u které si budete moci vybrat, zda halenku zastrčíte do sukně nebo necháte voně splývat přes džíny, je to jen na vás. I ženy se širšími boky a větším zadkem mohou blůzku nosit dovnitř, pokud si vyberou správný střih sukně – třeba kolovou s vysokým pasem nebo naopak propracovanou pouzdrovou –, můžou zabodovat.