Navíc ne každý outfit vypadá dobře se sandálkami. Existuje sousta módních kombinací a kreací, které lépe vyniknou právě díky uzavřené obuvi. A co si budeme povídat, ne každá stíhá po náročném víkendu nebo delším pobytu v přírodě návštěvu pedikérky. Právě v takových případech se hodí sáhnout po klasických látkových nebo extravagantnějších kožených espadrilkách na nízkém podpatku.

Lehoučké a prodyšné, akorát tak na bosou nohu

Espadrilky, ač mají uzavřenou patu a špičku, jsou většinou vyrobené z lehkých textilií, takže se jedná o prodyšnou obuv, ve které může noha i v teplých dnech svobodně dýchat. A na podzim zase typické slaměné detaily navozují vzpomínky na voňavé léto, které už bohužel pomalu ale jistě ustupuje přicházejícímu podzimu.

Nekonečné barvy a vzory

Espadrilky navíc oceníte i z dalšího důvodu – nemusíte trávit čas zavazováním, jako je tomu u tenisek. Jednoduše je nazujete a jdete. Ale i nadčasové stálice, jako jsou nízké espadrilky, podléhají módním trendům. Kromě jednoduchých kousků v neutrálních barvách, které můžete kombinovat s čímkoli, jsou na trhu k dostání espadrilky pastelové, modely s hravými puntíky, květinami a geometrickými potisky nebo kousky v nestárnoucím námořnickém stylu. Ty všechny se mohou stát oživením jinak nudných modelů.

Klasické lehoučké textilní espadrilky doplněné o krajkové, přízové nebo splétané modely některé ženy nahradily bytelnějšími kousky z pravé kůže.

Než se zima zeptá

Než definitivně vyměníte letní sandálky a střevíčky za ty pevnější, nepromokavé a zkrátka a dobře podzimní boty, dejte šanci espadrilkám. Stejně jako látkové tenisky je unosíte až do prvních sněhových vloček, důležitá je údržba. Nejen aby byly čisté jako ze škatulky, ale také správně impregnované, jen tak vám budou sloužit několik dlouhých sezón.