Tankiny jsou jakýmsi kompromisem mezi jednodílnými a dvoudílnými plavkami. Pravda, břicho si v nich snadno neopálíte, ale když se stydíte za svoje špeky, v bikinách byste se asi necítila. Výhodou tankin je bezesporu to, že pokud si lehnete na deku nebo do lehátka, můžete si vrchní díl vykasat. A když vyrazíte do vody nebo třeba ke kiosku, nemusíte se bát, že budete zbytečně moc ukazovat břicho.

Vnímejte své proporce

Střihů tankin je nepřeberné množství, vybere si opravdu každá. Můžete sáhnout po sportovním, hladkém topu v délce na boky, kdy proporce zvýrazníte pomocí geometrických prvků, jako jsou různě široké šikmé pruhy nebo zužující lampasy. Nebo můžete využít sílu řasení a pořídit si lehce nabíraný top či tankiny podkasané na bocích pro dokonalé zamaskování většího bříška. Nosí se i varianta topu střiženého pod prsy. Ale pozor, poslední ze zmiňovaných střihů vám bude slušet pouze v případě, že máte drobnější prsa. Perfektní a slušivé jsou tankiny à la minišaty, které mohou zakrýt problematické spodní partie. Když si přes ně ještě uvážete průsvitné pareo, nemusíte si dělat hlavu ani se silnými stehny.

Extravagance? Raději ne

Pokud jste poslední rok výrazně přibrala nebo s váhou bojujete delší dobu a ne a ne shodit, vyvarujte se zbytečné extravagance a držte se trochu stranou. Křiklavé barvy a abstraktní potisky stejně jako nálož romantických volánků, fiží a sexy průstřihů není pro vás to pravé ořechové. Vsaďte raději na střídmost, eleganci a styl. Nemusíte se obléknout jen do černé, tmavě modrá, temně fialová nebo tmavší přírodní tóny hnědé vám budou slušet, a přitom na sebe nebudete poutat pozornost. Drobný svislý proužek vám bude slušet víc než výrazný květinový vzor, dobrou službu vám prokáže i překřížený top, široká ramínka a prodloužená délka.