Přestože žádné univerzální pravidlo neexistuje, což by spoustě žen mělo udělat radost, těm, které se s módou příliš nekamarádí, by nějaká obecně platná rada zřejmě pomohla. Proto jsme se pokusili sestavit manuál, kterého se můžete (a nemusíte) držet, když si nebudete vědět rady, jaké boty zvolit k různým typům nohavic.

Volné pravidlo číslo 1

K užším nebo elastickým nohavicím si můžete bez přemýšlení obout tenisky či jiné sportovní boty bez podpatku, ovšem ideálně nechat vykukovat kotníky. Z čistě estetických důvodů, holé kotníky totiž opticky prodlužují nohy. A jestliže kotníky ukazovat nechcete, obujte si booties, tedy hezky česky polokozačky nebo kotníkové boty. Úzké nohavice do nich pohodlně nasoukáte.

Volné pravidlo číslo 2

Kalhoty s rovnými a dlouhými nohavicemi můžete opět nosit s teniskami nebo booties, jen si vyberte variantu těsně nad kotníky a nohavice prostě nechte volně splývat, klidně i nakrabatit. Samozřejmě, ne každý typ kalhot tenhle ležérní fígl snese, ale třeba džíny nebo plátěné kalhoty zcela určitě. Můžete si obout také mokasíny nebo chunky polobotky na surovce.

Volné pravidlo číslo 3

Ke kalhotám od kostýmu obujte raději lodičky nebo střevíčky na středním či vysokém podpatku, případně natahovací a úzké polokozačky. Ty budou sedět i k rovným nohavicím ve zkrácené délce, jen pečlivě dbejte na to, aby mezi horním okrajem boty a začátkem nohavice tentokrát mezera nebyla. Ne, že by pár milimetrů nějak vadilo, ale větší mezera vám v tomto případě nohy opticky zkrátí.

Volné pravidlo číslo 4

Mezera mezi polokozačkami a nohavicemi je snesitelná v případě, že si obléknete kalhoty s výrazně širokými nohavicemi ve stylu culottes nebo rovnou kalhotovou sukni. Pokud sáhnete po širokých nohavicích až na zem nebo oživíte retro „zvonáče“, určitě volte raději volnočasové boty bez podpatku. Hodláte-li vyrazit do společnosti, nic nezkazíte minimalistickými sandálky, ať už na platformě, nebo s nižší anatomicky tvarovanou stélkou.

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články