Tepláky a teplákové soupravy jsou poslední dobou hodně v kurzu. Dávno už nejde o pouhé sportovní oblečení, které si člověk vezme do tělocvičny nebo na hřiště. Tam jsme totiž bavlněné teplákovky vyměnili za legíny a funkční trika. Pohodlí v teplákové soupravě si užíváme spíše doma nebo při venkovních procházkách.

Pohodlí pro volný čas? Jedině v teplákovce

Tepláky jsou příjemné a pohodlné. A když k nim pasuje i stejně vyladěná mikina, ať už barevně, nebo naopak v kontrastu, ale odpovídající stylem, máte vyhráno. Ano, koronavirová pandemie celkem výrazně změnila pohled na dříve ryze domácí oblečení, nad kterým některé dámy ohrnovaly nos. Dnes se v teplákovce producírují na procházce se psem nebo na nákupech i paničky z vilových čtvrtí, které byste dříve jinak než ve značkových džínách a bez podpatků venku nepotkali.

Retro v kurzu

Do módy se postupně vrací teplákovky, jaké jsme nosívaly v minulém tisíciletí. Pamatujete si ještě na tepláky s lampasy a zipy z vnější strany nohavic? K nim většinou do kompletu pasovala projmutá mikina s lampasy na rukávech. Fakultu tělesné výchovy a sportu jsme svého času reprezentovali v teplákovce, kterou nám všichni ostatní sportovci záviděli. Můj tehdejší chlapec a spolužák v jednom ji vyměnil na tržišti v Jugoslávii za moji první značkovou kabelku. Tak takové teplákovky sice slaví návrat, ale oproti nenositelnému silonu jsou ušité z příjemné bavlny s příměsí elastanu, aby se nevytahovaly na kolenou.

Sladěno do nejmenšího detailu

Velmi elegantní jsou tepláky s klasickou manžetou, v pase do gumy a s přiznanými postranními kapsami, do kterých si můžete ležérně zasunout ruce. Takovým teplákům bude slušet spíše kratší mikina tón v tónu nebo delší projmutá varianta na zip, kterou můžete nosit rozepnutou. Nosí se střízlivé barvy, jako je šedá, béžová a antracitová, nebo jemné pudrové tóny. Pod mikinu si můžete obléknout třeba delší bavlněnou košili, světlou, která celý outfit zjemní a dodá mu šmrc. Stylové tenisky nebo slip on takovou teplákovku skvěle doplní. Chcete-li si pohrát s výraznějšími barvami, kombinujte jednotlivé kousky, ke střízlivější mikině si klidně oblékněte svítivě zelené tepláky, nebo si to dejte přesně naopak.