Petr Štěpánek (73)

Od dob Zlatovlásky, kde si český herec zahrál hlavní roli Jiříka, uplynulo už neuvěřitelných osmačtyřicet let. Petr Štěpánek je ale stále charismatický a na svůj věk vypadá perfektně. V roce 2013 se po dvou nevydařených manželstvích oženil s českou herečkou Zlatou Adamovskou, se kterou tvoří opravdu krásný a velmi elegantní pár.

Jiří Štěpnička (74)

Byl vaším idolem právě tento český herec a dabér, který propůjčil svůj hlas třeba Harrisonu Fordovi či Michaelu Douglasovi? Naposledy jste ho na televizních obrazovkách mohli sledovat v seriálu Sestřičky, kde si zahrál psychiatra.

Viktor Preiss (74)

Pan správce z pohádky S čerty nejsou žerty, ale také doktor Kazisvět z Malostranských povídek. To je jen zlomek rolí, kterými se Viktor Preiss zapsal do povědomí diváků všech věkových kategorií. S manželkou Janou se poznali už při studiích na DAMU a jsou spolu dodnes. Jsou zamilovaní už více jak padesát let.

Jiří Bartoška (74)

Když se o muži řekne, že zraje jako víno, určitě si také hned představíte elegána a šviháka Jiřího Bartošku. Král karlovarského filmového festivalu sice oslavil před čtyřmi lety sedmdesátku, ale vypadá čím dál tím lépe. Husté šedivé vlasy, plnovous, kostěné brýle a cigareta – to je image, kterou by od něj mohli odkoukat i zahraniční kolegové.

Jaromír Hanzlík (73)

Téměř třicet let členem Vinohradského divadla, ale většina z nás ho zná jako doktora Mráčka nebo z notoricky známých snímků, kde hrál po boku Daniely Kolářové. Jen těžko uvěřit, že tenhle mladíček za pár dnů oslaví čtyřiasedmdesáté narozeniny.

Juraj Kukura (74)

Mezi československé idoly tehdejší doby bezesporu patří i Juraj Kukura. Ředitel bratislavského divadla Aréna má charismatu na rozdávání i po sedmdesátce.